iOS 9.1 – pierwsza publiczna beta

Apple udostępniło pierwszą publiczną betę systemu iOS 9.1 – dostępna do pobrania w trybie OTA.

Pierwsza publiczna beta systemu iOS 9.1

Aktualizacja: iOS 9.1 do pobrania w trybie OTA

Wczoraj, wraz z ogłoszeniem iPada Pro, Apple zaprezentowało możliwości systemu iOS 9. Zaraz po wydarzeniu firma wydała wersję beta mobilnego systemu operacyjnego  iOS 9.1 dla deweloperów.

Dzisiaj Apple uruchomiło dystrybucję pierwszej publicznej wersji beta iOS 9.1, która dostępna jest dla wszystkich chętnych beta testerów. Oznacza to, że osoby, które zapisały się do bezpłatnego programu publicznego testowania oprogramowania mogą już dzisiaj wypróbować nowy system na swoich urządzeniach.

Jeśli chodzi o nowe, widoczne funkcje w iOS 9.1, to odkryto wczoraj szeroką gamę nowych Emoji.

Aktualizacja iOS 9.1 Public Beta

Aby zainstalować nową publiczną wersję beta w ramach programu można udać się na stronę internetową Apple Beta Software Program na iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch 5. generacji i zainstalować profil beta. Po tej czynności należy zrestartować urządzenie i udać się do Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia i pobrać najnowszą aktualizację systemu.

Planujesz wypróbować iOS 9.1? Pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej i o tym, że system iOS 9.1 dostępny jest na urządzenia, które mają zainstalowany system iOS 8. Jeśli znalazłeś nowe ciekawe funkcje daj nam znać w komentarzu.