Aktualizacja zabezpieczeń dla Nexusów 4, 5, 6, 7 i 9

Google wydało aktualizację zabezpieczeń dla swoich urządzeń z Androidem. W pierwszej kolejności poprawkę otrzymają Nexus 4, 5, 6, 7 i 9.

Aktualizacja zabezpieczeń Android 5.1.1 dla Nexus 4, 5, 6, 7 i 9

Google zgodnie z obietnicą będzie wydawało raz na miesiąc mniejszą poprawkę związaną z zabezpieczeniami i wydajnością. Od wczoraj dostępna jest mała poprawka dla w zasadzie całej linii urządzeń mobilnych Nexus. Update zabezpieczeń systemu Android Lollipop dostępny jest w trybie OTA dla LG Nexus 4, LG Nexus 5, Motorola Nexus 6, Asus Nexus 7 i HTC Nexus 9.

Wszystkie te urządzenia otrzymały nową kompilację oprogramowania, ale wersja mobilnego systemu operacyjnego Android pozostanie bez zmian i oznaczona jest 5.1.1, nawet po zainstalowaniu aktualizacji. Nowy numer kompilacji to LMY48M, która powinna być identyczna dla wszystkich wyżej wymienionych urządzeń z wyjątkiem Nexusa 6. W tym ostatnim przypadku będą różne numery kompilacji – na przykład w sieci T-Mobile jest to LYZ28K.

Jest to pierwsza z niedawno obiecanych comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń. Google zobowiązało się do wydawania takich aktualizacji po okryciu głośnej luki Stagefright. Obok poprawek bezpieczeństwa, nowa aktualizacja powinna również zawierać kilka małych ulepszeń.

Aktualizacje nie zawiera żadnych nowych funkcji, dlatego wielkość aktualizacji jest mała. Mówimy o około 30 MB dla Nexusa 6, oraz 20 MB dla innych urządzeń. Instalacja i pobranie aktualizacji nie powinna zająć zbyt wiele czasu, ale warto ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Poprawka jest udostępniana etapami i jeśli nie widzisz jeszcze powiadomienia o aktualizacji, możesz spróbować sprawdzić w Ustawienia → Informacje o tablecie/telefonie → Aktualizacje systemu. Warto sprawdzać wieczorami lub ustawić automatyczne powiadomienie o aktualizacji.

Jeśli poprawka jest już dostępna na Wasze urządzenia dajcie znać podając model Nexusa.

źródło: GSMArena – Google is rolling out a security update for the Nexus 4, 5, 6, 7, 9