Czym właściwie jest internet przedmiotów (IoT)?

Infografika przedstawiająca czym właściwie jest internet przedmiotów (rzeczy) określany skrótem IoT (Internet of Things) lub IoE (Internet of Everything).

IoT - internet przedmiotów (Czym właściwie jest IoT?)

Od kilku ostatnich lat temat internetu przedmiotów (IoT) staje się coraz bardziej popularny. Sami wielokrotnie wspominaliśmy o rozmaitych rozwiązaniach i koncepcjach związanych z Internet of Things. Jednak nikt jeszcze dokładnie nie zdefiniował systemów inteligentnych i internetu przedmiotów.

Harbor Resort i Postscapes przygotowały we współpracy ciekawą infografikę przedstawiającą bardzo szczegółowo zagadnienie internetu przedmiotów.

IoT to w dużym uproszczeniu komunikacja między ludźmi, maszyn między maszynami, ludzi z maszynami i urządzeń komunikujących się z ludźmi. Inteligentne systemy związane są z zaawansowaną technologią i ekonomią na niespotykaną skalę – są to miliardy jeśli nie biliony połączeń oraz ogromna liczba internetowych interakcji i wartości.

Bez względu jak nazwiemy to nowe zjawisko komunikacji internetowej – inteligentne systemy, M2M czy internet przedmiotów – mamy na myśli mikroprocesory cyfrowe i czujniki, które wbudowane są w przedmiotach codziennego użytku. Nie sprowadza się to jednak do tak prostego stwierdzenia, dlatego poniższa infografika pozwoli Ci uzyskać odpowiedź czym jest inteligentna integracja urządzeń, ludzi i systemów.

Zachęcam do dokładnego obejrzenia tej obszernej ale bardzo interesującej infografiki:

Infografika: czym jest internet przedmiotów (IoT)?

Internet dał nam możliwości komunikacji w sposób, o którym nigdy nie marzyliśmy. Internet przedmiotów staje się częścią naszego życia w cyfrowym układzie nerwowym. Już niebawem IoT będzie przekraczał granice obecnych systemów.

Czy jesteśmy na to przygotowani?

źródło: Harbor Research – Are You Prepared For Big Changes In The Way We Will Learn, Work And Innovate?, Postscapes – Nonprofit IoT Infrastructure: The Things Network