Samsung zapowiedział smartwatcha Gear S2

Znamy specyfikację nowego smartwatcha Samsung Gear S2 i Gear S2 Classic.

Samsung Gear S2 i Samsung Gear S2 Classic

Samsung zapowiedział najnowszą linię smartwatchów Gear S2 i Gear S2 Classic. Zegarek Gear S2 ma bardziej minimalistyczny i nowoczesny dizajn, w odróżnieniu od Gear S2 Classic, który jest bardziej klasyczny. W drugim modelu wykorzystano elementy skóry, które przypadną do gustu milośnikom bardziej tradycyjnych zegarków mechanicznych.

Oprócz wersji z WiFi, istnieje również model z 3G, który zawiera funkcje komórkowe. W modelu 3G użytkownik może wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać SMS-y bez konieczności połączenia ze smartfonem. Pod względem specyfikacji  wszystkie trzy modele Gear S2 są do siebie podobne. Istnieją pewne różnice w wyglądzie między Gear S2 i Gear S2 Classic, dodatkowo wersja smartwatcha z 3G posiada pojemniejszą baterię.

Specyfikacja techniczna zegarków Samsung Gear S2 i  Classic

Samsung Gear S2 i Gear S2 ClassicSamsung Gear S2 3G
procesorDual Core 1.0GHz SoC
RAM/NAND512 MB pamięci RAM, 4 GB NAND
wyświetlacz 1,2″ Circular 360×360 SAMOLED (302ppi)
wymiary/wagaGear S2: 42.3×49.8×11.4mm (47g), Classic: 39.9×43.6×11.4mm (42g) 44.0 x 51,8 x 13,4 mm (51g)
bateria250 mAh (0,95 Wh)300 mAh (1,14 Wh)
system operacyjnyOS Samsung Tizen
czujnikiakcelerometr, żyroskop, czujnik tętna i światła otoczenia, barometr
łączność802.11 b/g/n + BT 4.1, NFC

Najnowsza generacja smartwatchów Samsunga działa na tajemniczym (bezimiennym) dwurdzeniowym procesorze o częstotliwości do 1 GHz. Okrągły wyświetlacz ma maksymalną rozdzielczość 360 pikseli, co odpowiada 302 pikselom na cal. Inteligentne zegarki Gear drugiej generacji działają pod systemem operacyjnym Tizen, dzięki czemu zoptymalizowany jest pod kątem minimalnego zużycia energii przez wyświetlacze AMOLED. Obie wersje WiFi inteligentnego zegarka S2 posiadają baterię 250 mAh, natomiast wersja 3G ma pojemniejszą baterią 300 mAh. Według Samsunga, na jednym pełnym ładowaniu wersja tylko z Wi-Fi działa od dwóch do trzech dni typowego użytkowania, podczas gdy model z 3G do 2 dni..

Gear S2 zawiera również szereg czujników śledzenia informacji związanych z aktywnością fizyczną, posiada również akcelerometr, żyroskop, miernik tętna, czujnik światła otoczenia, a także barometr, który może być używany do śledzenia pomiaru ciśnienia atmosferycznego.

Samsung Gear S2 srebrny i czarny

W modelu w wersji 3G nie ma slotu na kartę SIM, ponieważ zastosowano wbudowaną elektroniczną kartę e-SIM, która aby działać musi zostać zarejestrowana u odpowiedniego operatora komórkowego. Nie mamy informacji jak wygląda kwestia kompatybilności oraz którzy operatorzy będą obsługiwali tę technologię.

Coś, co odróżnia najnowszą generację smartwatcha Samsunga od poprzednich, to między innymi ramka wokół okrągłego wyświetlacza, która obracając się służy do przybliżania obrazu. Dwa przyciski na bokach obudowy służą do nawigowania. Dzięki wykorzystaniu własnego systemu operacyjnego, Samsung może nadać własne funkcje nawigacji zegarka, które mogą nie działać na przykład pod Android Wear.

Gear S2 , Classic oraz wersja z 3G będą miały swoją publiczną premierę w niedalekiej przyszłości. Nie ma jeszcze informacji na temat cen, ale istnieje już zobowiązanie operatorów  AT&T, Verizon i T-Mobile USA do sprzedaży wersji zegarka z 3G.

źródło: informacja prasowa Samsung Mobile – Samsung Comes Full Circle with Introduction of Samsung Gear S2 i AnandTech – Samsung Announce The Gear S2 Smartwatch