Android Wear działa na iPhone’ie

Oficjalnie: Android Wear od teraz działa także pod systemem iOS z iPhone’ami!

Android Wear na iOS-a (iPhone'a)

Google ogłosiło na swoim oficjalnym blogu, że aplikacja mobilna Android Wear dostepna jest teraz także na urządzenia działające pod iOS-em.

Obecnie tylko jedno z najnowszych urządzeń naręcznych LG Watch Urbane współpracuje z najnowszą aktualizacją aplikacji Android Wear na iOS-a. Docelowo przez aplikację na iPhone’ie będzie można obsługiwać urządzenia typu wearables z Androidem takich firm jak Huawei, Asusu i Motorola.

Dlaczego użytkownicy iPhone’ów mieliby używać urządzenia Android Wear zamiast Apple Watcha? Najbardziej oczywistą przyczyną jest ich dostępność i cena. Większość smartwatchów z Android Wear jest tańsza niż Apple Watch i dostępna w sprzedaży w niemal każdym kraju. Apple Watch wciąż nie jest dostępny w polskim sklepie Apple Store.

Google twierdzi, że istnieją ważne powody, aby korzystać z Android Wear:

  • szybki dostęp do informacji: sprawdzanie połączeń, ważnych informacji, wiadomości SMS i powiadomień z aplikacji mobilnych,
  • śledzenie postępów sportowych: ustawianie celów fitness i podgląd dziennych i tygodniowych osiągnięć, zegarek automatycznie śledzi twoje kroki i bieg, a nawet mierzy tętno,
  • oszczędność czasu dzięki inteligentnej pomocy: przypomnienia dotyczące spotkań i wyjazdów oraz informacje na temat  bieżącej sytuacji dotyczącej ruchu drogowego, wystarczy powiedzieć „OK Google”, aby zadawać pytania typu: Czy jutro będzie padać w Londynie?” lub tworzenie przypomnie: „Przypomnij mi jutro o spakowaniu parasola”.

Ścisła integracja systemu Apple Watch iOS-a jest dużym atutem, ciekawe zatem jak sprawdzi się współpraca Android Wear z iOS-em? Jedno jest pewne, że pod względem funkcjonalności Android Wear nie będzie działał z iPhone’em tak ściśle jak Apple Watch, ale jest to pierwszy dobry krok Google’a.

Niestety nie posiadamy LG Watch Urban, aby dać Wam znać jak w praktyce sprawdza się z iPhone’em, ale z pewnością wkrótce pojawią się filmy na YouTube’ie, na których będziemy mogli zobaczyć jak wygląda kompatybilność Android Wear z iPhone’em.

Aktualizacja: Oto i jest pierwszy film prezentujący jak działa Android Wear z iPhone’em:

Android Wear działa  z iPhone’em 5, 5c, 5s, 6, lub 6 Plus pod systemem iOS 8.2 lub nowszym.

Jeśli jesteś właścicielem iPhone’a i zegarka z Android Wear, daj nam znać jak się sprawuje?

Aplikację Android Wear na iOS-a lub Androida pobierzesz za darmo klikając na poniższe przyciski:

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

źródło: Official Google Blog – Android Wear now works with iPhones