Tweety teraz także w Google’u na desktopie

Google poinformowało, że wyniki wyszukiwania z Twittera są teraz dostępne także na komputerach w przeglądarkowej wersji wyszukiwarki.

Twitter i Google - tweety w wynikach wyszukiwania Google'a

Zapaleni użytkownicy Twittera mogą wyszukiwać tweety w wyszukiwarce Google na telefonach komórkowych. Od maja funkcja dostępna jest na smartfonach, a od wczoraj wszyscy korzystający z google.com w języku angielskim powinni zobaczyć także wyniki wyszukiwania z Twittera na swoich komputerach w przeglądarce internetowej.

Informacja została podana za pośrednictwem oficjalnego konta Google’a na Twitterze:

Wyniki przedstawiane są w postaci karty informacyjnej i są niewątpliwie wygodne. Google od zawsze bada reakcje ludzi na wprowadzane zmiany i dostosowuje swój interfejs do ich oczekiwań. Czy wymieszanie tweetów z wynikami wyszukiwania Google’a się przyjmie? Opinie użytkowników i popularność nowego rozwiązania zadecyduje o tym, czy Google wprowadzi je także w innych krajach i czy zostawi je na zawsze.

Współpraca Google’a z Twitterem rozwija się się coraz bardziej, co ożywia pogłoski na temat możliwego przejęcia Twittera przez giganta z Mountain View. Odłóżmy jednak spekulacje na bok, partnerstwo obu firm z pewnością jest korzystne dla obu stron, dzięki czemu obie usługi są jeszcze bardziej atrakcyjne niż dotychczas.

Ale czy wyszukiwanie tweetów w polskiej wersji wyszukiwarki Google byłoby przydatne?

źródło: GSMArena – Google on Desktop can now search for tweets, Official Google Blog – Tweets take flight in the Google app, @Twitter @Google