Program wymiany kamery iSight w iPhone’ie 6 Plus

Apple uruchomiło globalny, bezpłatny program wymiany kamery iSight w niektórych modelach iPhone’a 6 Plus.

Program wymiany kamery iSight w iPhone'ie 6 Plus

Firma Apple ustaliła, że tylna kamera iSight w niewielkim procencie urządzeń iPhone 6 Plus, posiada wadę fabryczną, która może powodować, że robione zdjęcia mogą być rozmyte. Każdy właściciel iPhone’a 6 Plus może sprawdzić, czy jego smartfon dotknięty jest tym defektem. Wymiana dotyczy głównie iPhone’ów 6 Plus, które były sprzedawane w okresie od września 2014 do stycznia 2015 roku i potrwa do 3 lat od pierwszej sprzedaży detalicznej urządzenia.

Jeśli Twój iPhone 6 Plus robi nieostre zdjęcia i kwalifikuje się do programu wymiany kamery iSight, to Apple wymieni ją bezpłatnie w jednym ze swoich autoryzowanych serwisów, które biorą udział w programie wymiany. Kamera iSight znajduje się z tyłu telefonu iPhone 6 Plus.

Jak sprawdzić, czy iPhone 6 Plus kwalifikuje się do programu wymiany kamery?

  1. Wejdź na specjalną stronę programu wymiany kamery iSight
  2. W polu tekstowym na stronie wpisz numer seryjny swojego iPhone’a 6 Plus i kliknij przycisk Submit (Sprawdź). Poniżej dowiesz się, jak znaleźć numer seryjny iPhone’a.
  3. Zostanie wyświetlona informacja, czy Twój iPhone objęty jest programem bezpłatnej wymiany kamery.
  4. Znajdź uczestniczących w programie autoryzowany serwis Apple’a. W serwisie Twój iPhone zostanie jeszcze raz sprawdzony, czy jest uprawniony do wymiany kamery.
  5. UWAGA! Wcześniej zrób kopię zapasową danych iPhone’a w programie iTunes lub w iCloud. Jeśli iPhone 6 Plus posiada uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięty ekran lub inne defekty uniemożliwiające wymianę kamery, będziesz musiał pokryć dodatkowy koszt związany z naprawą.

Jak sprawdzić numer seryjny iPhone’a?

W przypadku większości urządzeń z systemem iOS należy wybrać Ustawienia → Ogólne →  To urządzenie, aby wyświetlić numer seryjny urządzenia oraz jego numery IMEI/MEID i ICCID. Jeśli używany jest system iOS 6 lub nowszy, można stuknąć i przytrzymać numer, aby użyć opcji kopiowania, a następnie wkleić tę informację w formularzu rejestracji firmy Apple lub formularzu pomocy technicznej.

iPhone - To urządzenie

Jeśli urządzenie nie zostało jeszcze skonfigurowane, numery IMEI i ICCID można znaleźć, stukając ikonę Informacje   (niebieskie i w kółeczku) w prawym dolnym rogu ekranu Powitanie asystenta ustawień systemu iOS.

iPhone 6 Plus - ekran konfiguracji z numerami seryjnymi i IMEI

Więcej na stronie: Znajdowanie numeru seryjnego i innych informacji o swoim telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch.

Jeśli potwierdziłeś, że kamera iPhone’a 6 Plus jest uszkodzona, możesz umówić się na naprawę przez infolinie Apple’a lub bezpośrednio z uczestniczącym w akcji serwisem. Apple nie będzie wymieniać telefonów na zupełnie nowe, wymieni tylko kamerę iSight w iPhone’ie 6 Plus. Mniejsze iPhone’y 6 z 4,7-calowym ekranem nie są dotknięte tym problemem i nie kwalifikują się do programu.

Apple może ograniczyć program naprawy do kraju, w którym iPhone został zakupiony. Dla urządzeń iPhone 6 Plus nabytych w państwach członkowskich EOG, usługa dostępna jest w innych krajach członkowskich EEA.

 

źródło: Apple – iSight Camera Replacement Program for iPhone 6 Plus