VHS Camcorder – nagraj smartfonem film w jakości VHS

Aplikacja mobilna VHS Camcorder umożliwia nagrywanie wideo iPhone’em lub iPadem w jakości, którą niektórzy mogą pamiętać z kaset VHS.

VHS Camcorder

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego w czasach walki o coraz większe rozdzielczości kamer ktoś mógłby chcieć nagrywać filmy w jakości VHS, to oznacza, że nie pamiętasz czasów, kiedy filmy oglądało się na kasetach VHS, a toporne magnetowidy miały problemy z głowicą, albo wciągały taśmy z wielkich kaset wideo :) Miłośnicy i fani przaśnego programu Tadeusza Drozdy pt. „Śmiechu Warte” zdarli nie jedną kasetę, żeby stworzyć śmieszny albo wręcz kompromitujący film i wysłać do programu Telewizji Polskiej. Tak moi drodzy kiedyś kompromitowaliśmy się w telewizji, dzisiaj w internecie dla znacznie szerszej publiczności na YouTube’ie :-)

Powrót do lat 80. na smartfonie

Aplikacja mobilna VHS Camcorder firmy Rarevision przeniesie Cię do lat 80. i 90., w których kamery VHS były obecne podczas każdego ważnego wydarzenia – od komunii po ślub i narodziny dziecka :-) To zupełnie tak jak dzisiaj obecne są smartfony, które rejestrują każdy moment, z tą różnicą, że kamer było znacznie mniej.

VHS Camcorder na iPhone’a i iPada w banalnie sposób pomoże Ci nagrać ziarnisty film z kiepskim dźwiękiem, który wielu pomyli z czasami kiedy o smartfonach nawet nie myśleliśmy, a nasze oczy skierowane były na zachodnie filmy ze skaczącym paskiem lub duuużym szumem.

Twórcy aplikacji podają co najmniej kilka powodów, dla których stworzyli tę aplikację:

  • chcieli nadać unikatowy charakter nagraniom znanym z ich młodości
  • dzięki aplikacji możesz zaskoczyć swoją dziewczynę, pokazując jak szalejesz na jej punkcie, wrzucając wspólne nagranie do „maszyny czasu”, albo bądź jeszcze bardziej hipsterski niż jesteś (sic!)
  • możesz zamienić nudne wideo w ciekawy film
  • możesz stworzyć materiał wideo z udziałem swoich dzieci, który będzie przypominał wideo VHS, na którym nagrali Cię Twoi rodzice
  • a jeśli jesteś za młody, żeby pamiętać filmy z kaset VHS, dzięki aplikacji możesz poczuć na własnym smartfonie, na jaką jakość filmów byliśmy kiedyś narażeni – taka lekcja historii

Zobacz, jak wygląda film nagrany tą aplikacją:

Do filmu można nawet dodać, znane z filmów nagranych kamerą wideo, znaczniki daty i czasu – nawet 1985 rok, a następnie dodać film na Facebooka, Instagrama lub inny portal społecznościowy. Można też przybliżać i oddalać obraz a nawet wybierać 24, 25 lub 30 klatek na sekundę. W aplikacji można przerabiać także już nagrane filmy, z rolki aparatu.

Jedynym problemem może być to, że aplikacja nie jest za darmo i kosztuje całkiem sporo, bo ok. 17 zł (3,99 euro). Pociesze Was jednak, że kamery VHS były znacznie droższe i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, więc prawie 20 zł to nie majątek.

Jeśli zdecydujesz się na zakup aplikacji nie zapomnij wyciągnąć z piwnicy boomboxa rodziców, albo przynajmniej jednokasetowego Kasprzaka, na głowę załóż różową opaskę a w tle włącz Cindy Lauper na YouTube’ie, jeszcze kilka dodatkowych rekwizytów i film zrobi wrażenie!

Aplikacja nagrywająca filmy w jakości VHS

To niesamowite, że możemy nagrywać filmy w zerowej jakości HD w czasach, gdy chcemy dostrzec każdy szczegół na filmie. Spróbujcie stworzyć coś magicznego, gdzie niewyraźny obraz nada filmowu specyficznego charakteru.

Aplikacja VHS Camcorder dostępna jest na urządzenia z systemem iOS (iPhone 4s lub nowszy). Jeśli film ma być w jakości 1080p potrzebujesz przynajmniej iPhone’a 5. Aplikację obsługuje się w trybie poziomym! Wersja na Androida jest w przygotowaniu!

Pobierz aplikację VHS Camcorder ze sklepu App Storelub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

A na koniec wspomniane wcześniej Śmiechu Warte, program w którym wyświetlony kilometry taśm VHS:

źródło: TechCrunch – This App Shoots VHS Quality Video That Bob Saget Would Be Proud Of, Engadget – App takes VHS-quality videos on iPhones and iPads