Ile kosztuje iPhone w innych krajach na świecie?

Sprawdź infografikę przedstawiającą koszt iPhone’a 6 w dolarach w różnych krajach na świecie – trzeba przyznać, że różnice są uderzające.

iPhone’a można kupić w większości krajów na świecie, ale to nie oznacza, że jego cena wszędzie jest taka sama. W rzeczywistości w Brazylii iPhone 6 w wersji 16 GB kosztuje (1107,53 $) prawie dwa razy tyle co w Stanach Zjednoczonych (649 $). To jest różnica ponad 400 dolarów!

Serwis WebpageFX przygotował infografikę, na której możesz sprawdzić nie tylko koszt iPhone’a na całym świecie, ale także jaki procent rocznego dochodu przeciętnego mieszkańca kraju stanowi cena iPhone’a. Najniższy współczynnik wychodzi w USA – cena iPhone’a stanowi 1,6% średniego rocznego dochodu, a najwyższy jest Indonezja – aż 39,3%.

Dla porównania w Polsce iPhone 6 ma jedną z najwyższych cen 846,22 $ (ok. 3199 zł) i stanowi 4,7% średniego rocznego dochodu brutto. Pod względem ceny jesteśmy na 9. miejscu krajów z najwyższą ceną za iPhone’a, zaraz za Czechami, Chinami, Rosją, Indonezją, Węgrami, Szwecją, Turcją i Brazylią.

Zachęcamy do porównania cen iPhone’a 6 i jaki stanowią procent rocznych dochodów w innych krajach na świecie. To niesprawiedliwe chciałoby się rzec, no ale…

Dane przedstawione na infografice pochodzą z lipca 2015 r.

Infografika: ceny iPhone'a 6 (16 GB) na świecie (dane z lipca 2015)

źródło: WebpageFX – How Much an iPhone Costs around the World