Google Hangouts jako osobny serwis

Google udostępniło osobną stronę internetową dla swojej usługi komunikacyjnej Hangouts.

Google Hangouts

Podobnie jak Facebook Messenger usługa Google Hangouts działa teraz także w przeglądarce internetowej pod osobnym adresem URL. Hangoutsy działały do tej pory w webowej aplikacji Gmail i Google+ oraz jako osobna aplikacja mobilna na Androida i iOS-a.

Teraz możesz wysyłać wiadomości i nawiązywać połączenia głosowe w jednej z popularnych przeglądarek: Google Chrome, Safari firmy Apple, Mozilla Firefox i innych bez potrzeby instalacji jakiejkolwiek aplikacji. Niestety, użytkownicy Opery zostali pominięci, wydaje się, że usługa Hangouts nie działa w tej przeglądarce.

Wypróbuj usługę na hangouts.google.com (przekierowanie na talkgadget.google.com) i daj nam znać w komentarzach co o niej sądzisz? Jeśli próbujesz wejść na tę stronę z urządzenia przenośnego (smartfona/tabletu), możesz zobaczyć stronę błędu.

Screen przeglądarkowej wersji Hangouts

„Rozpoczynamy kolejny sposób na wykorzystanie dziś Hangouts” Jordanna Chord, inżynier oprogramowania w Google’u, napisał na Google+, że „Rozpoczynamy dzisiaj kolejny sposób korzystania z Hangoutsów”.

Przeglądarkowa wersja Hangouts pozwala na rozmowy nawet ze 100 osobami jednocześnie w jednej konwersacji. W oknie wiadomości możesz wysyłać zdjęcia, mapy, emotikony i animowane GIF-y.

Google Hangouts - funkcje

Wersja webowa pozwala na synchronizowanie danych na wszystkich urządzeniach, na których korzystasz z Hangouts. Możesz synchronizować rozmowy i rozmawiać z dowolnego urządzenia i miejsca, zachowując historię rozmów.

Google Hangouts - funkcje

Jednym kliknięciem możesz zmieniać zwykłe rozmowy w darmowe rozmowy wideo. Możesz rozmawiać z jedną osobą lub możesz doprosić do rozmowy grupowej nawet 10 dodatkowych uczestników.

Google Hangouts - funkcje

Pobierz aplikację mobilną Hangouts na iPhone’a lub iPada ze sklepu App Store, lub na urządzenie z Androidem ze sklepu Google Play.

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

źródło: Google