Szczecinek Cyfrowa Kraina na smartfonach

Szczecinek Cyfrowa Kraina – Mobilna Informacja Turystyczna to oficjalna, bezpłatna aplikacja turystyczna na urządzenia mobilne miasta Szczecinek i okolic.

Szczecinek Cyfrowa Kraina - Mobilna Informacja Turystyczna

Bardzo lubimy takie inicjatywy, kiedy nowe technologie wkraczają do mniejszych społeczności i miast, aby pokazać ciekawe miejsca i piękno przyrody.

Turystyczna aplikacja mobilna powiatu szczecineckiego jest przykładem praktycznego przewodnika po regionie, mający na celu jego promocję, wyeksponowanie walorów przyrodniczych, zabytkowych oraz kulturalnych, a także zaprezentowanie atrakcji turystycznych. Aplikacja w bardzo prosty oraz intuicyjny sposób pozwala bliżej poznać obszar powiatu szczecineckiego.

Szczecinek Cyfrowa Kraina zawiera pełną i aktualną bazę teleadresową:

  • hotele
  • restauracje i bary
  • rekreacja
  • kultura
  • wydarzenia
  • informacja turystyczna

i wiele więcej.

Informator aktualizowany jest online i wzbogacany o nowe informacje oraz treści. Z każdą aktualizacją treści użytkownik dostaje powiadomienie o możliwości pobrania najnowszych danych. Wszystkie obiekty z 30 kategorii są opisane, zawierają dane teleadresowe, zdjęcia oraz dokładną odległość od pozycji, w której aktualnie przebywa osoba korzystająca z aplikacji. Lokalizacje poszczególnych obiektów umieszczone są na dołączonej do nich mapie, a funkcja „prowadź do punktu” pozwala na przekierowanie do aplikacji nawigacyjnej oraz wyznaczenie dokładnej trasy do wybranego punktu.

Dzięki funkcji planera zastosowanego w aplikacji, można stworzyć listę miejsc, które turysta chce odwiedzić. Dla miłośników wypraw kajakowych, rowerowych oraz pieszych przygotowana została kategoria, w której opisane są szlaki Powiatu Szczecineckiego. Dzięki aplikacji możemy również sprawdzić pogodę w Szczecinku oraz prognozę pogody na 3 najbliższe dni. Dla wodniaków dodatkową korzyścią jest podawana siła wiatru.

Aplikacja Szczecinek Cyfrowa Kraina Aplikacja Szczecinek Cyfrowa Kraina

Cyfrowa Kraina działa zarówno w trybie online jak i offline. Dostęp do Internetu jest potrzebny tylko w przypadku pobrania aktualizacji oraz całej bazy offline – przydatne szczególnie podczas wypraw bez zasięgu.

Aplikacja dostosowana jest do różnej rozdzielczości urządzeń mobilnych. Obiekty w systemie podzielone są na kilka kategorii: trasy, miejsca, wydarzenia, planuj, pogoda oraz o regionie. Dzięki temu w łatwy sposób użytkownik odnajdzie poszukiwane informacje. Aplikacja dostępna jest w sklepach App Store oraz Google Play dla wszystkich turystów odwiedzających Pojezierze Szczecineckie oraz mieszkańców poszukujących aktualnych informacji o ciekawych wydarzeniach i miejscach za pomocą swojego smartfona. Idealnie nadaje się dla wszystkich lubiących podróżowanie, sport oraz kulturę, potrzebujących pomysłów na wycieczki oraz wypełnienie wolnego czasu wszystkim tym, którzy planują spędzić go w naszym pięknym regionie.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepie App Store oraz Google Play, klikając na poniższe linki:

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: informacja prasowa