12 najlepszych reklam firm technologicznych

Zobacz 12 najlepszych reklam wszech czasów zrealizowanych dla firm technologicznych.

Reklamy firm technologicznych wszech czasów.

 

Genialne produkty muszą być posiadać błyskotliwą reklamę telewizyjną, często zaskakującą i opatrzoną inteligentnym żartem. Sprawdź najlepsze reklamy telewizyjne takich firm jak Apple, Samsung, Sega, Google i innych firm technologicznych, które były emitowane w telewizji lub internecie w ciagu ostatnich kilkudziesięciu lat.

(I tak, Apple pojawia się tutaj kilka razy.)
Słynna już reklama komputera Apple II z 1984 roku, w której twórcy praktycznie w ogóle nie wspomnieli nic na temat produktu!

Powrót do 1998 roku, kiedy swoje lata świetności miała wyszukiwarka Yahoo. Kampania „Do You Yahoo?” miała na celu pokazać, jak wyszukiwarka internetowa może poprawić nasze życie.

„Genesis Does What Nintendon’t”, jedna z reklam Super Nintendo Entertainment System z lat dziewięćdziesiątych. Czas kiedy głównym konkurentem firmy była Sega Genesis.

W 2008 roku Bill Gates i Jerry Seinfeld wyprodukowali serię bezsensownych, ale niezapomnianych reklam firmy Microsoft.

W 2013 roku Samsung szydzi z superfanów Apple’a.

Na początku tego roku Google opublikowało bardzo uroczą reklamę Androida pt. „Android: Friends Furever”  ze zwierzętami w roli głównej. Jest to według mnie jedna z najlepszych reklam w tym zestawieniu. Pisaliśmy o całej serii w artykule: „be together. not the same.” – nowe reklamy Androida

W 2009 roku Apple opublikowało reklamę „There’s an app for that” pokazującą świetne aplikacje mobilne dla nowej generacji iPhone’a 3G.

Ten 37-minutowy film zawiera wszystkie reklamy z serii „Jestem Mac/Jestem PC” (z ang. „I’m a Mac/I’m a PC”), które były emitowane w latach 2006-2009.

Zabawna reklama firmy IBM z 2006 reklamująca Universal Business Adapter.

Sony zboczył na terytorium wyjątkowo dziwacznych reklam w 2006 z serią spotów dla PlayStation 3. W reklamie dziwny surrealistyczny obraz z creepy bobasem…

Reklama gry Blizzarda pt. „World of Warcraft” z Mr. T z Drużyny A w roli głównej.

Microsoft wydało słynne miliony na licencję do piosenki Rolling Stonesów „Start Me Up” w głośnej reklamie Windowsa 95.

A Wam, która reklama przypadła najbardziej do gustu?

źródło: Matt Weinberger, BusinessInsider – The 12 best tech TV commercials of all time