Tłumacz Google przetłumaczy treść ze zdjęcia na polski

Aplikacja Tłumacz Google rozpozna i przetłumaczy dowolny napis z języka angielskiego na polski i odwrotnie nawet w trybie offline. Wystarczy użyć kamery w smartfonie i już!

Tłumacz Google - tłumaczenie natychmiastowe ze zdjęcia
Aplikacja mobilna Tłumacz Google zyskała nową funkcję tłumaczenia dowolnego napisu z angielskiego na polski i z polskiego na angielski. Dzięki tej funkcji nie trzeba już przepisywać lub wypowiadać nieznanych napisów, wystarczy użyć aparatu i w aplikacji Tłumacz Google zrobić zdjęcie.

W ten sposób możecie przetłumaczyć anglojęzyczną treść tablicy informacyjnej, instrukcji, znaku ulicznego czy menu w restauracji. Wystarczy uruchomić aplikację Tłumacz Google na Androida lub iOS-a, wybrać tryb aparatu i skierować telefon na dowolnie wybrany napis.

Tłumacz Google obsługuje w tym trybie (tłumaczenia z i na angielski) już 26 języków – ich listę znajdziecie tutaj. Funkcja tłumaczenia ze zdjęcia jest bardzo użyteczna za granicą, więc na pewno ucieszy Was fakt, że nie wymaga dostępu do internetu!

Jeśli potrzebujecie przetłumaczyć z języka obcego na język inny niż polski lub angielski, to zawsze możecie użyć trybu aparatu, w którym wykonujecie zdjęcie i zaznaczacie tekst, którego treść chcecie poznać. Tłumacz Google skorzysta z mocy obliczeniowej chmury, by po chwili pokazać tłumaczenie.

Zobacz na poniższym filmie jak działa nowa funkcja natychmiastowego tłumaczenia mobilnego Tłumacza Google:

W nowej, czwartej, wersji Tłumacza Google usprawniono również tryb konwersacji – dzięki niej możesz wykorzystać swój smartfon jako „uniwersalnego tłumacza” ze Star Treka i porozmawiać z osobą, która nie zna języka polskiego. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią parę językową (np. polski – hiszpański) i ikonkę mikrofonu.

Jesteś zainteresowany w jaki sposób powstała funkcja natychmiastowego tłumaczenia z aparatu? To wszystko dzięki sieciom neuronowym o głębokich splotach (!) – zapoznajcie się z wpisem na blogu Google’a dotyczącym badań, aby dowiedzieć się więcej.

Zainteresowanym poprawą jakości tłumaczeń przypominamy, że możecie dołączyć też do społeczności Tłumacza Google.

Aplikację Tłumacz Google w wersji 4.0. z trybem natychmiastowego tłumaczenia pobierzesz za darmo ze sklepu Google Play i App Store. Będzie ona dostępna dla wszystkich polskich użytkowników w ciągu kilku najbliższych dni.

Pobierz w App Store
Pobierz z Google Play

źródło: Blog Google Polska – Oglądaj świat po polsku z Tłumaczem Google (Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager)