Digital na świecie w sierpniu 2015

Zobacz najnowsze, światowe dane na temat liczby internautów, użytkowników mobilnych i wiele innych.

Digital na świecie (dane z sierpnia 2015 r.)

Według najnowszych światowych danych, odnotowano silny przyrost internautów i użytkowników mobilnych w porównaniu do roku ubiegłego. Największy przyrost widoczny jest w zakresie korzystania z mediów społecznościowych przez komórki. Wygląda na to, że w ciągu ostatniego roku, każdego dnia przybywało milion aktywnych użytkowników social mediów na telefonach komórkowych.

Najnowsze dane na temat użytkowników na świecie (sierpień 2015) – przyrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy

  • przyrost populacji na świecie: +2,5% (+177 milionów)
  • przyrost internautów: + 7,6% (+225 milionów)
  • przyrost użytkowników mediów społecznościowych: + 8,7% (+176 milionów)
  • przyrost unikatowych użytkowników mobilnych: + 3,4% (+124 miliony)
  • przyrost użytkowników mobilnych social mediów:: + 23,3% (+365 milionów)

Przyrost użytkowników digital na świecie (08.2015)

Internet na świecie w sierpniu 2015

Najnowsze dane wskazują, że globalna penetracja internetu wynosi obecnie 43%, w porównaniu z 41% w sierpniu 2014 roku. Liczby pokazują również, że 225 milionów ludzi na całym świecie korzystało z internetu po raz pierwszy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co przekłada się na 600 tysięcy nowych użytkowników każdego dnia albo 7 użytkowników na sekundę!

Digital na świecie (08.2014)Digital na świecie (08.2015)

Według raportu WeAreSocial bardzo dużo przybyło bardzo dużo internautów ze względu na znaczny przyrost internautów mobilnych na rynkach rozwijających się.

Według firmy Ericsson, oprócz obecnych 2,9 mld abonentów internetu szerokopasmowego na świecie, wzrosła także liczba internautów mobilnych na poziomie 30% w porównaniu do roku zeszłego – to jest ok. 50 mln nowych abonentów każdego miesiąca.

Media Społecznościowe na świecie (sierpień 2015)

Światowa penetracja social mediów zrosła o ponad 30%. Facebook nadal dominuje wśród serwisów społecznościowych i posiada prawie 1,5 mld aktywnych użytkowników, którzy chociaż raz zalogowali się w ciągu ostatnich 30 dni. Aby zobrazować, jak dużo osób korzysta z Facebooka, wyobraź sobie około pół miliona nowych użytkowników każdego dnia, albo 6 nowych w każdej sekundzie!

Istnieją również inne platformy, które dorównują Facebookowi, głównie w Chinach, gdzie dostęp do fejsa jest ograniczony. Qzone pozostaje najbardziej aktywną siecią społecznościową w Chinach, z bazą 668 mln użytkowników. VKontakte nadal prowadzi w Rosji, ale najnowsze dane wskazują, że liczba użytkowników spada każdego miesiąca.

Liczba użytkowników korzystających z mediów społecznościowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów) eksplodowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy do 1 mln nowych użytkowników każdego dnia. Stanowi to wzrost o ponad 23% w stosunku do roku ubiegłego, to ponad jedna czwarta ludności świata!

Co więcej, z około 12 nowymi aktywnymi użytkownikami mobilnych serwisów społecznościowych w ciągu każdej sekundy, prawdopodobnie całkowita liczba przekroczy 2 mld jeszcze przed końcem 2015 roku.

Rynek mobilny na świecie (sierpień 2015)

Ponad połowa ludności świata korzysta obecnie z telefonu komórkowego, choć doniesienia o rzeczywistej liczbie użytkowników różnią się w zależności od źródła danych:

Mobile na świecie w sierpniu 2015 r.

Roczny przyrost liczby unikalnych użytkowników mobilnych na poziomie 3,4%nie oddaje jak duża liczba aktywnych smartfonów przybywa każdego dnia.

Realny wzrost liczby użytkowników smartfonów obrazuje liczba  2 mln sprzedanych urządzeń każdego dnia na całym świecie.

Według GSMA Intelligence Data, obecnie jest 3,734 mld unikalnych użytkowników mobilnych na świecie w porównaniu do 4,900 mld użytkowników mobilnych z raportu Ericsson Mobility Report Data.

Smartfony stanowią teraz ponad 40% aktywnych telefonów komórkowych na świecie (czyli takie, które posiadają aktywny numer telefonu).

Telefony komórkowe jednak nadal dominują, aż 6 na 10 aktywnych telefonów na świecie to nie smartfony. Ale optymistycznie wygląda udział smartfonów, które zostały sprzedane w 1 kwartale 2015 roku – było ich aż 75%. Z dużym prawdopodobieństwem można oszacować, że przed końcem 2016 roku, smartfony będą stanowiły ponad połowę aktywnych słuchawek na świecie.

Aktywni abonenci komórkowi vs. populacja n świecie (sierpień 2015)

Co dalej?

W styczniowym raporcie WeAreSocial czytaliśmy, że liczba użytkowników cyfrowych pozostaje w ścisłym związku z rozwojem inteligentnych urządzeń mobilnych. Urządzenia te stają się integralną częścią życia coraz większej liczby ludzi na całym świecie, a marketerzy będą coraz częściej zwracali uwagę na to w jaki sposób ludzie korzystają z tych urządzeń, a nie jak wielu.

Urządzenia mobilne to już nie tylko telefon. Dla wielu ludzi na świecie stały się podstawowym narzędziem do komunikacji z przyjaciółmi, rodziną oraz w kontaktach biznesowych, stały się przenośnymi komputerami z dostępem do internetu, urządzeniem do rozrywki, oglądania filmów i programów telewizyjnych, gier mobilnych i wielu innych…

W rezultacie liczba aktywnych użytkowników będzie wciąż rosła, do momentu pojawienia się kolejnych technologii i rozwiązań, które zastąpią obecne.

[slideshare id=51207958&doc=wearesocial20150803digitalstatshot2015-08v01-150803072939-lva1-app6891]

źródło: WeAreSocial – Global Statshot: August 2015