Nowy system zaproszeń na OnePlus 2

OnePlus wprowadza fizyczne karty uprawniające do zakupu nowego smartfona OnePlus 2, ale to nie jedyna zmiana w systemie zaproszeń.

Nowy, udoskonalony system zaproszeń dla OnePlus 2

Firma OnePlus uważa, że wiele firm zbankrutowało z tego powodu, że gromadziło więcej zapasów swoich produktów, niż było na nie zapotrzebowanie. Dla producenta ważniejszy jest długoterminowy rozwój niż gwałtowne wzrosty sprzedaży.

W zeszłym OnePlus wydało swój pierwszy smartfon OnePlus One, który cieszył się sporym zainteresowanie pomimo zupełnie nieznanej marki. Nie było wiadomo ile osób będzie nim w rzeczywistości zaintresowanych i zechce go kupić. Właśnie dlatego, aby zarządzać ryzykiem gromadzenia zbyt dużych zapasów produktów, firma wprowadziła swój system zaproszeń.

Dla wielu osób tego typu sposób dystrybucji spotkal się z uznaniem, ale znaleźli się i tacy, którzy mocno krytykowali ten model sprzedaży. Niektórzy uważają, że zdobycie zaproszenia na zakup smartfona wiąże się ze zbyt dużym wysiłkiem i oczekiwaniem, dlatego w odpowiedzi na te zarzuty przy sprzedaży OnePlus 2 firma wprowadziła kilka udoskonaleń w systemie zaproszeń.

Najważniejsze zmiany w systemie zaproszeń OnePlus 2

  • więcej zaproszeń i łatwiejsze zdobycie zaproszenia niż w zeszłym roku dla zaufanych członków społeczności OnePlus
  • lista rezerwacji – dla tych, którzy nie mają czasu na uczestwnictwie w forach i grupach społecznościowych, zostanie udostępniona lista rezerwacji –  wystarczy wpisać swój adres e-mail, a OnePlus wyśle zaproszenie tak szybko jak tylko będzie dostępne.
  • szybsze rozsyłanie zaproszeń – po zakupie OnePlus 2, użytkownik otrzyma możliwość wysyłania zaproszenia do swoich znajomych (tak jak w zeszłym roku). Różnica polega na tym, że tym razem, udostępnianie będzie odbywało się znacznie szybciej.

źródło: OnePlus – The OnePlus 2 Invite System: New and Improved