Czy z iPhone’a znikną linie anteny?

Apple wynalazło materiał pozwalający stworzyć obudowę bez dodatkowych wycięć na anteny GPS.

Linie anten na obudowie iPhone'a

Linie widoczne na obudowie iPhone’a 6 i 6 Plus nie są najładniejsze i myślę, że Jony Ive czuje niedosyt w tym projekcie. Zapewne nie przypadkowo Apple złożyło wniosek patentowy na materiał kompozytowy, który wygląda jak anodyzowany metal, z którego zbudowana jest obudowa iPhone’a, ale jednocześnie umożliwia na przedostawanie się sygnału sieci komórkowej.

W procesie produkcji obudowy unibody, zamiast nakładać jedna na drugą warstwę metalu, bierze się grubą płytę aluminium i kształtuje się z niej obudowę poprzez usuwanie materiału, a nie jego dodawanie. Wiele części zastępuje jedna – stąd nazwa unibody (w dosłownym tłumaczeniu oznacza: jedna bryła). W iPhone’ie obudowa musiała zostać pocięta, aby zapewnić prawidłowe działanie anten GPS i Wi-Fi.

Obudowa unibody nie pozwala na łatwe dostanie się komponentów urządzenia, przez co była bardzo krytykowana przez zwolenników wymienialnych baterii. Jednak dzisiaj wielu producentów smartfonów doceniło zaletu tego rozwiązania, w tym HTC, Google, Asus czy nawet Samsung.

Nowy materiał może sprawić, że szpecące linie anteny zostaną „zamaskowane” a projekt będzie bardziej czysty i jednolity. Czy w kolejnych generacjach iPhone’a znikną niepotrzebne elementy sprawiając, że iPhone będzie sprawiał wrażenie jeszcze bardziej ekskluzywnego sprzętu o minimalistycznym wyglądzie?

Wniosek patentowy Apple’a na stronie US Patent & Trademark Office: Non- capacitive or radio frequuency-transparent materials with anodized metal appearance 

źródło: Business Insider – Apple invented a way to overcome one of the iPhone’s biggest design hurdles