26 jest optymalną liczbą aplikacji mobilnych?

Wydaje się, że od 2011 roku średnia liczba aplikacji mobilnych, z której użytkownicy korzystają na smartfonach w ciągu miesiąca nie przekracza 26. Co ciekawe czas spędzany na korzystanie ze smartfonów wzrósł dwukrotnie.

Dwa razy dłuższy czas korzystania z tej samej liczby  aplikacji mobilnych (infografika)

Obecnie użytkownicy smartfonów mają setki tysięcy aplikacji mobilnych do wyboru. Ale w rzeczywistości, z ilu aplikacji korzystamy? Według najnowszego raportu firmy Nielsen, odpowiedź jest jasna: trochę więcej niż dwa tuziny.

W czwartym kwartale 2014 roku, amerykańscy właściciele iPhone’ów i smartfonów z Androidem używają miesięcznie średnio 26,7 aplikacji, spędzając w nich ponad 37 godzin. Co ciekawe, czas jaki użytkownicy spędzają w aplikacjach mobilnych nadal rośnie, podczas gdy liczba używanych aplikacji przestała się zmieniać już 2 lata temu.

Wydaje się, że pomimo coraz większej liczby dostępnych rozmaitych opcji i aplikacji oraz braku ograniczeń, 26 to optymalna liczba aplikacji. A Ty z ilu aplikacji mobilnych korzystałeś w ciągu ostatniego miesiąca?

Wykres z serwisu Statista przedstawia statystyki amerykańskich użytkowników smartfonów z iOS-em i Androidem: średnia miesięczna liczba używanych aplikacji i spędzany na korzystanie z nich czas.

źródło: Statista – Double the Time – Same Number of Apps