Parada równości online z Google Androidify

Google zaprasza do udziału w online’owej paradzie równości, 27-28 czerwca 2015, wykorzystując własnego Androidify.

Zmieniony Androidify z okazji parady LGBT 28 czerwca

W serwisie Google’a Androidify pojawiła się dzisiaj mała aktualizacja. Kampania „Be together, not the same” została rozszerzona o wsparcie online’owej kampanii równości środowisk LGBT. Google’owego robota można ubrać kolorowe ubrania i akcesoria, aby nadać mu niestandardowy wygląd i nazwę.

Aktualizacja wydaje się być dostosowana do corocznego marszu Pride Parade San Francisco, który odbywa się  28 czerwca. Jeśli chcesz wziąć udział w odbywającej się w tym samym czasie globalnej internetowej Pride Parade, możesz stworzyć własnego Androidify przed 27 czerwca i udostępnić go na stronie Androidify.com. lub przez aplikację mobilną Androidify. Aplikację pobierzesz za darmo ze sklepu Google Play.

March for Pride - marsz równości Androidify

Google jest znane ze swoich działań wspierających różnorodność zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz firmy. Organizuje rozmaite inicjatywy i profity (podobne jak dla rodzin heteroseksualnych), które wspierają pary LGBT.

Google tradycyjnie uczestniczy we wspieraniu środowisk LGBT. Jednym z bardziej widocznych sposobów, było przeprojektowanie strony z wynikami wyszukiwania dla zapytań LGBT, gay, lesbian, homosexual itp.

Google LGBT search box - przeprojektowany pasek wyszukiwania

źródło: Google Androidify, 9TO5Google – Google is using Androidify to hold a global online Pride parade