Google pomoże Ci wybrać smartfona z Androidem

Jaki kupić smartfon z Androidem? Google udostępniło narzędzie internetowe, które pomoże wybrać odpowiedniego dla Ciebie smartfona z Androidem.

Narzędzie wyboru smartfona z Androidem

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rozmaitych smartfonów o różnych parametrach, które mogą wpływać na ich przeznaczenie.

Przy tak dużym wyborze, Google uruchomiło nową stronę internetową z narzędziem wyboru odpowiedniego smartfona. Na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika, narzędzie zaproponuje najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb urządzenie z Androidem.

Strona jest bardzo prosta i wystarczy wybrać 3 obszary, w których najczęściej będziesz korzystać ze smartfona. Do wyboru są takie kategorie jak: robienie zdjęć, słuchanie muzyki, produktywność, social media, gry mobilne, oglądanie wideo, podróże, zdrowie i sport, SMS-y i czaty, rozmowy telefoniczne, przeglądanie stron internetowych, wyrażanie siebie.

Kryteria wyboru smartfona (przeznaczenie)

Po wyborze każdej z kategorii zostaniemy zapytani o czas jaki poświęcamy na korzystanie z tych funkcji w ciągu dnia. Możesz też zostać zapytany o dodatkowe parametry. Na przykład przy wyborze słuchania muzyki dodatkowe pytanie dotyczy, czy chcesz słuchać przez Bluetootha, czy przez słuchawki, oraz czy będzie to muzyka w pamięci telefonu, czy przez usługi streamingu.

W kolejnym kroku Google pyta o operatora komórkowego, ale w przypadku mieszkańców z Polski można spokojnie pominąć ten krok.

W ostatnim kroku wyświetlane są trzy najlepiej pasujące smartfony. W moim przypadku były to: HTC One (M9), Samsung Galaxy Note Edge i Samsung Galaxy Note 4.

Wyniki wyboru w narzędziu dopasowania smartfona

Sam wizard nie jest niczym nadzwyczajnym, ale na pewno pomaga zawęzić wybór smartfona działającego w oparciu o system Android. Narzędzie pozwala także przejść do ofert i kupić bezpośrednio ze strony wybrane urządzenie.

Jeśli masz dylemat, jaki smartfon będzie dla Ciebie najlepszy, a zdecydowany jesteś na Androida, to narzędzie będzie  pomocnym sitem dla ogromnej liczby urządzeń dostępnych obecnie w sprzedaży.

źródło: Google Android – Which Phone Internet Wizard Tool