Co Steve Jobs sądził o takich usługach jak Apple Music?

Zobacz, co Steve Jobs sądził o usługach strumieniowania muzyki za miesięczny abonament.

Co Steve Jobs sądził o abonemntowych muzycznych usługach streamingowych

Steve Jobs przekonywał, że nie chcesz wypożyczać swojej muzyki, Czy miał rację?

To był październik 2003 roku, podczas konferencji inaugurującej program iTunes dla systemu Windows. Główny punkt programu to możliwość słuchania ulubionych piosenek setki tysięcy razy. Według Jobsa za 10 dolarów miesięcznie przez 10 lat zapłaciłbyś ponad 1200 dolarów, żeby słuchać swoich ulubionych utworów. A ile kosztuje Twój ulubiony utwór gdy kupisz go osobno? Około 1 dolara i masz go na wieki :)

Ale w tym tygodniu Apple właśnie to zrobiło, czyli wypuściło usługę Apple Music za 10 dolarów miesięcznie. Na szczęście wciąż można kupić pojedynczy utwór!

Dzisiaj w 2015 roku, ponad 12 lat od wystąpienia Jobsa, logika firmy się zmieniła. Za 10 dolarów miesięcznie Apple daje możliwość słuchania ponad 35 milionów utworów, które możesz odtwarzać setki tysięcy razy, a dodatkowo możesz w tej cenie odkrywać całkiem nową muzykę i jeśli starczy Ci czasu możesz ją odtwarzać tyleż razy.

Czasy się zmieniają, decyzje i potrzeby również. Dlaczego nie dać wyboru? Teraz możesz kupić pojedynczy ulubiony utwór i odtwarzać go cały czas, albo zapłacić 10 razy tyle i słuchać tego na co przyjdzie Ci ochota.

Poniżej wystąpienie Jobsa z 16 października 2003 roku:

źródło: BusinessInsider – Here’s what Steve Jobs thought of services like Apple Music