watchOS – nowa nazwa systemu operacyjnego Apple Watcha

Apple prawdopodobnie zmieni nazwę systemu operacyjnego Watch OS na watchOS dla swojego zegarka Apple Watch.

watchOS na WWDC15

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy bannery dla iOS 8 i OS X 10.10 można było zobaczyć przed konferencją, w tym roku dostępny jest jedynie banner z logo WWDC15 i hasłem „The epicenter of change” na fasadzie centrum Moscone West w San Francisco.

Jednak Federico Viticci z MacStories opublikował na Twitterze ciekawe zdjęcie, gdzie z drugiego pietra Moscone West widoczne są bannery tegorocznej konferencji.

Obraz jest bardzo rozmyty, ale gdy przyjrzymy się dokładniej można zauważyć nazwy trzech platform Apple’a: iOS, OS X oraz watchOS.

Do tej pory, Apple oficjalnie nazywało swój system operacyjny dla zegarka Apple Watch jako Watch OS, ale opierając się na nazwie z banneru można domyślać się, że nazwa zmieni się na watchOS.

Nowa nazwa watchOS została zastosowana także w aplikacji mobilnej WWDC. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy Apple wprowadzało na rynek iPhone’a i początkowo nazywała swój mobilny system operacyjny jako iPhone OS. Dopiero podczas premiery iPada nazwała go iOS.

Pojawiły się także plotki, że Apple uruchomi jutro nową wersję SDK dla Apple Watcha, która pozwoli programistom uruchomić natywne aplikacje na Apple Watchu, zamiast podłączania ich do iPhone’a. Banner watchOS zdaje się potwierdzać, że Apple szykuje się do wprowadzenia większych zmian dla Apple Watcha, o których dowiemy się na jutrezjszym WWDC.

Zobacz jak oglądać WWDC15 na żywo na komputerach z Windowsem, Macach i na urządzeniach mobilnych z iOS-em i Androidem: Gdzie oglądać Keynote WWDC15 na żywo?

źródło: iPhoneHacks – Apple to rebrand Apple Watch operating system as ‘watchOS’