W App Storze przybywa ponad 1000 aplikacji dziennie

W sklepie z aplikacja mobilnymi App Store przybywa dziennie ponad 1000 nowych aplikacji. Zobacz jak wyglądał przyrost aplikacji od 2009 roku.

Kiedy Apple po raz pierwszy otworzyło sklep z aplikacjami mobilnymi App Store w 2008 roku, nawet najwięksi optymiści nie wyobrażali sobie jak dużą popularnością będą cieszyły się aplikacje mobilne. W ciągu kilku lat, aplikacje zmieniły sposób interakcji ludzi z ich telefonami, sprawiając, że smartfon stał się jednym z najinteligentniejszych urządzeń codziennego użytku.

Pomimo, że Apple bardzo restrykcyjnie pochodzi do swojego zamkniętego oprogramowania i stawia przed deweloperami bardzo surowe wytyczne zatwierdzania aplikacji w sklepie App Store, to popularność tej platformy cieszy się coraz większa popularnością. Wbrew pozorom, takie podejście sprawia, że w sklepie pojawiają się sprawdzone i bezpieczne aplikacje, które muszą spełniać też wysokie standardy projektowania UX i UI.

Obecnie użytkownicy urządzeń mobilnych Apple’a z system iOS mogą wybierać z ponad 1,5 mln aplikacji, których liczba rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Według danych zebranych przez Pocketgamer, deweloperzy zgłaszają ponad 1000 appek dziennie. W maju 2015 roku, padła rekordowa liczba 39 992 aplikacji wysłanych do zatwierdzenia przez Apple’a.

Zobacz, jak wyglądał przyrost aplikacji w App Storze w ujęciu miesięcznym od 2009 do 2015 roku.

W sklepie App Store przybywa ponad 1000 aplikacji mobilnych dziennie

źródło: Statista – Apple’s App Store Is Growing by 1,000+ Apps a Day