Bieżące informacje na temat Google Self-Driving Car

Na specjalnej stronie projektu samojeżdżącego samochodu Google’a, będą zamieszczane najświeższe informacje, statystyki i raporty z kolizji auta.

Auto bez kierowcy Google'a

Google uruchomiło nową stronę internetową, na której będzie co miesiąc zamieszczać aktualne informacje na temat swojego projektu Google Self-Driving Car Project, w tym sprawozdania z postępów i ulepszeń samojeżdżącego samochodu.

Oficjalna strona projektu: google.com/selfdrivingcar

Na stronie Google zwraca uwagę na temat bezpieczeństwa pojazdu oraz podsumowuje postępy w pracach nad projektem, które poczyniono od początku tego roku. Auto Google’a przejechało bezwypadkowo prawie 1 mln mil (czyli ok. 1,6 mln kilometrów), ale do tej pory nie były ujawniane raporty na temat wypadków z udziałem auta.

Według zestawienia miało miejsce 12 wypadków w ciągu 6 lat trwania projektu. W tym czasie łącznie przejechano 1,8 mln mil (2,8 mln km). Szczegóły w pierwszym miesięcznym raporcie na temat kolizji wskazują, że większość z nich spowodowana była przez błąd ludzki – głównie za sprawą innego kierowcy, który wjeżdżał w tył samochodu Google’a.

W zeszłym miesiącu Google ogłosiło, że ​prototypy pojazdu po raz pierwszy wyruszają na prawdziwe drogi. Samochód ma trafić do sprzedaży w 2020 roku.

Tor jazdy auta Google'a

Oprócz informacji na temat wypadków, nowa witryna skupia się na bezpieczeństwie auta, w tym potencjale technologi, która zmniejsza liczbę wypadków spowodowanych przez człowieka.

źródło: 9TO5Google – Google begins monthly updates for driverless car project, reporting accidents