Z internetu mobilnego korzystają głównie młode osoby

Zobacz, które grupy wiekowe i z jakich regionów poświęcają najwięcej czasu na korzystanie z internetu mobilnego w ciągu dnia.

Najnowszy raport GlobalWebIndex zawiera informacje na temat czasu jaki spędzają internauci na korzystanie z internetu mobilnego. Dzięki poniższemu wykresowi możemy dowiedzieć się która grupa wiekowa i z jakiego regionu na świcie jest najaktywniejsza w korzystaniu z internetu mobilnego.

Jak można się spodziewać, w ścisłej czołówce we wszystkich regionach są najmłodsze osoby w wieku 16-24 lata – to oni najdłużej w ciągu dnia korzystają z internetu mobilnego. Wśród tej grupy wiekowej najaktywniejsi są internauci z Ameryki Łacińskiej z średnio 4,5 godzinami w porównaniu do Europejczyków z 2,8 godziny.

Różnice między młodszymi i starszymi internautami są najbardziej widoczne w Europie i Ameryce Północnej, gdzie osoby w wieku 16-24 lata używają internetu mobilnego około sześć razy dłużej  niż osoby starsze w wieku 55-64 lata. Wielu starszych konsumentów z rynków rozwiniętych wciąż trzeba przekonywać o korzyściach płynących z używania smartfonów i internetu mobilnego, dlatego tak duża różnica wcale nie dziwi.

Duże użycie internetu mobilnego w Ameryce Łacińskiej, Afryce i na Bliskim Wschodzie wynika z tego, że w tych regionach to urządzenie jest jedynym z dostępem do sieci.

Ile godzin w ciągu dnia korzystasz z internetu mobilnego? (dane za 1 kwartał 2015 r.)

źródło: GlobalWebIndex – 16-24s in LatAm and MENA are biggest mobile web users