Jak wyglądałby iPhone w 1984 roku?

Zobacz, jak mógłby wyglądać iPhone, gdyby został wydany w 1984 roku razem z Macintoshem.

Macintosh iPhone koncept 1984

Apple stało się najcenniejszą marką na świecie, głównie za sprawą niesamowitego sukcesu smartfona iPhone (zobacz także: Apple najcenniejszą marką na świecie w TOP 100 BrandZ 2015). Ponad pół miliarda iPhone’ów zostało sprzedanych od kiedy został wydany w 2007 roku, ale czy kiedykowliek zastanawiałeś sie jak wyglądałby smarfon Apple’a, gdyby miał swoją premierę w 1984 roku?

Pierre Cerveau zaprojektował flagowego smartfona Apple’a, nazywając go Macintosh Phone 512 kB. Na projekcie widać wyraźną inspirację jednym z pierwszych produktów firmy z Cupertino – słynnym Macintoshem 512kB.

Macintosh Phone

Telefon Macintosh Phone został wyposażony w hybrydową tarczę, która może być używana do wybierania numeru telefonu albo do przewijania opcji menu na malutkim wyświetlaczu (ekranie) CRT.

Aby szybko przełączać się między trybem wybierania i przewijania, użytkownik musi przesunąć palcem biały mechaniczny przełącznik do góry lub na dół.

Tylna obudowa telefonu posiada otwory wentylacyjne, podobne do tych w oryginalnym komputerze Macintosh. Jedynie liczba portów jest ograniczona do jednego gigantycznego 9-pinowego portu.

źródło: Pierre Cerveau – Apple Macintosh Phone Concept via Cult of Mac – What iPhone would have looked like back in 1984