Reactiona – gra dla ludzi z dobrym refleksem

Sprawdź swój refleks i zagraj ze znajomymi na jednym urządzeniu w grze Reactiona na Androida.

Reactiona - gra mobilna

Lubimy wspierać takie projekty jak Reactiona, które są niezależnym dziełem uzdolnionych młodych ludzi. Gra mobilna Reactiona została napisana przez polskiego studenta informatyki, który zaczął eksperymentować z pisaniem aplikacji na Androida i już stworzył ciekawą pozycję.

Reactiona to minimalistyczna gra dla wielu graczy, napisana według wytycznych Google’a dla aplikacji mobilnych – Material Design.

W grę może grać na raz aż sześciu graczy na jednym urządzeniu. Zasady są bardzo proste. Każdy z graczy ma swój własny przycisk, który należy przyciskać zgodnie z poleceniem na wyświetlaczu smartfona lub tabletu z Androidem. Do wyboru mamy 7 różnych trybów rozgrywki. Możemy grać sami w trybie jednego gracza, żeby poćwiczyć przed starciem ze znajomymi, albo wybrać tryb multiplayer i zagrać z grupą znajomych przy piwie, na przerwie albo w autobusie.

Wśród różnych trybów znajdziemy szybką rozgrywkę, w której znajdują sie wszystkie tryby, albo pozostałe sześć pojedynczych, takich jak:

  • Szybka reakcja – trzeba poczekać na znak i tapnąć swój przycisk, tyle razy ile zdołamy – nie można zacząć za wcześnie, bo stracimy 1 punkt,
  • Wyścig z czasem – masz 10 s, żeby tapnąć swój przycisk tyle razy, ile zdołasz,
  • Ninja – tapnij swój przycisk tyle razy ile zdołasz, a dostaniesz 1 punkt za każde tapnięcie ekranu w odpowiednim czasie – gdy zrobisz błąd, tracisz 5 punktów,
  • Precyzja – liczba tapnięć, które musisz wykonać, zostanie podana na ekranie – trzeba być szybszym niż nasi przeciwnicy – jeśli tapniesz za dużo razy, licznik bije od początku,
  • Obliczenia – masz 15 s, a Twoim zadaniem jest tapnięcie tyle razy, ile wynosi wynik prostego zadania matematycznego i odczekaj 1 sekundę – trzeba wykazać się znajomością  tabliczki mnożenia
  • Sto tapnięć – uzyskaj wynik 100 tapnięć tak szybko jak to możliwe – wygrywa ten gracz, który skończy jako pierwszy,
  • Kolory – musisz tapnąć swój przycisk, gdy kolor koła zgadza się z wyświetlanym słowem – im wyższy poziom, tym zmiany kolorów i słów następują szybciej – czy wystarczą Ci 3 szanse?

Paweł Kosiec – autor gry – wspomina, że planuje dodać nowe tryby, ajk tylko uzbiera się więcej graczy.

Gra mobilna Reactiona (screen) Gra mobilna Reactiona (screen)

Grając w pojedynkę możemy śledzić tabelę wyników i osiągnięć w Google Play Games i ścigać się z graczami z całego świata.

Gra Reactiona to połączenie wieloosobowej gry logicznej ze zręcznościówką, która rozrusza znudzone szare komórki, a dzięki elementowi rywalizacji staje się dodatkowo emocjonująca i zbliżająca do siebie ludzi. Przewrotnie można powiedzieć, że gra sprawi, że znajomi oderwą oczy od swoich smartfonów i wszyscy będziecie patrzeć w skupieniu na jeden ekran :)

Grę Reactiona pobierzesz za darmo ze sklepu Google Play, tapnąwszy na poniższy przycisk :) Polecamy i gratulujemy Pawłowi pomysłu!

Pobierz grę Reactiona ze sklepu Google Play