OS X 10.10.4 Beta 4 bez problemów z Wi-Fi

W wydanej dzisiaj wersji systemu Yosemite OS X 10.10.4 Beta 4, Apple zastapiło problematyczny proces Discoveryd na mDNSResponder. Co to oznacza?

mDNSResponder proces w OS X 10.10.4

Czwarta beta systemu OS X 10.10.4 przyniosła ze soba bardzo znaczącą, choć niewidoczną gołym okiem zmianę. Usunięcie procesu „discoveryd” może wpłynąć na odczuwalne zwiększenie wydajności sieci u niektórych użytkowników. Proces discoveryd zastąpiono poprzednim procesem mDNSResponder, który działał w systemie Mavericks.

Od premiery systemu OS X Yosemite w październiku zeszłego roku, pojawiały się ciągłe narzekania na zużywanie zasobów procesora przez proces discoveryd, co automatycznie przekładało się na szybsze rozładowywanie się akumulatora i problemy z siecią Wi-Fi. Proces spowalniał także wzbudzanie systemu OS X oraz konflikty adresów DNS, duplikację nazw komputerów i wiele innych. Problemy nie zostały wyeliminowane nawet po wprowadzeniu kilku wczesniejszych poprawkach i ulepszeniach zawartych w wydaniach systemu OS X 10.10.1, 10.10.2 i 10.10.3.

Usunięcie niestabilnego procesu discoveryd w aktualizacji OS X 10.10.4 beta 4 ma wyeliminować ewentualne problemy ze stabilnością sieci. Co ciekawe, wraz z usunięciem discoveryd, Apple powróciło do wcześniejszego procesu mDNSResponder.

źródło: MacRumors – Apple Replaces Problematic 'Discoveryd’ Process With mDNSresponder in 10.10.4 Beta 4