Google Search Console to nowe Narzędzia dla webmasterów

Google zmieniło nazwę Narzędzi dla wemasterów (z ang. Webmaster Tools) na Google Search Console.

Google Search Console

Przez prawie dziesięć lat Narzędzia dla webmasterów Google’a (Google Webmaster Tools) dostarczało użytkownikom narzędzi do optymalizacji stron internetowych i mobilnych pod kątem wyszukiwarek. W ubiegłym roku, Google zbierało opinie i informacje na temat potrzeb użytkowników tego narzędzia, aby uczynić go jeszcze bardziej przydatnym.

Okazało się, że nazwa webmaster, nie odzwierciedlała wszystkich użytkowników Narzędzi dla webmasterów. Korzystają z niego nie tylko zawodowi webmasterzy, ale także hobbyści, właściciele małych firm, eksperci SEO, marketingowcy, programiści, projektanci i osoby posiadające blogi.  Chcąc uczynić to narzędzie uniwersalnym, Google postanowiło zmienić nazwę Narzędzia dla webmasterów na Google Search Console (Konsola lub Panel wyszukiwania).

Na razie poza zmianą nazwy nie zostały wprowadzone inne zmiany, chociaż Google na bieżąco aktualizuje swoją usługę dodając nowe funkcje. Nowa nazwa zostanie wprowadzana we wszystkich krajach w ciągu najbliższych tygodni. W Polsce została ona już zmi eniona.

Wystarczy wejść na stary link lub nowy skrócony: g.co/SearchConsole

źródło: Official Google Webaster Central Blog – Announcing Google Search Console – the new Webmaster Tools