Tweety w mobilnych wynikach wyszukiwania

Google dodało wpisy z Twittera do swoich mobilnych wyników wyszukiwania.

Wpisy z Twittera w mobilnych wynikach wyszukiwania Google
Wpisy z Twittera w mobilnych wynikach wyszukiwania Google

W aplikacji mobilnej Google na smartfony z systemem iOS i Android oraz w przeglądarkach mobilnych dodano wpisy z Twittera w wynikach wyszukiwania Google. Na razie funkcja dostępna jest w amerykańskiej wersji wyszukiwarki. Tweety w wynikach wyszukiwania można wywołać dodając hasło twitter do nazwy konkretnego konta na Twitterze np. mobirankpl twitter, wpisując frazę z hashtagiem np. #mobiGRAFIKA, albo hasło, które jest popularne w siecha społecznościowych.

Zarówno Twitter jak i Google opublikowały oficjalną informację na swoich blogach, zapowiadająca wprowadzenie nowych wyników wyszukiwania. Google pisze, że jest to próba zamieszczania „informacji w czasie rzeczywistym” w wynikach wyszukiwania i zauważa, że pozwoli użytkownikom być na bieżąco z popularnymi treściami na Twitterze.

Na obu blogach możecie przeczytać także, że funkcja dostępna jest w wyszukiwarce Google.com w Stanach Zjednoczonych, dla użytkowników wyszukujących w języku angielskim.

Wyniki z tweetami zajmują sporo miejsca na samej górze wyników wyszukiwania. Dzięki takiemu zabiegowi dostawcy treści będą chętniej zamieszczać swoje wpisy w serwisie Twitter – co chyba było celem zabiegu porozumienia obu firm?

źródło: Official Google Blog – Tweets take flight in the Google app, Twitter Blogs – A new way to discover Tweets