Google testuje nowy wygląd mobilnego interfejsu wyszukiwania

W mobilnej wersji internetowej wyszukiwarki Google mogą zajść kolejne zmiany interfejsu – tym razem zakładki w stylu Material Design.

Nowy wygląd mobilnych wyników wyszukiwania Google
Nowy wygląd mobilnych wyników wyszukiwania Google (po lewo – obecny, po prawej – nowy)

Wygląda na to, że Google testuje nowy wygląd topu swojej strony wyszukiwania na smartfony. Nowy interfejs jest bardziej rozstrzelony i zabiera więcej miejsca na istotę tej strony, czyli wyniki wyszukiwania.

Zamiast czterech zakładek widoczne są trzy i zakładka Więcej. Google wyciągnęło ze strony głównej jedną kartę Wiadomości (News) i pozostawiło wyniki Internet, Grafika i Filmy. Znacznie powiększone zostało logo Google, które zajmuje najwięcej miejsca. Na szczęście wyniki wyszukiwania są takie same jak w starej wersji wyszukiwarki.

Godne uwagi jest przeprojektowanie kart (zakładek), które wyraźnie inspirowane są nowy Material Design wprowadzonym wraz z systemem Android 5.0 Lollipop.

Na moim iPhone’ie nie mam jeszcze nowego wyglądu, ale w sieci pojawiają się głosy, że na urządzeniach z iOS-em użytkownicy mają już nowy wygląd mobilnych wyników wyszukiwania. Google może losowo testować nowy interfejs, albo stopniowo go już wprowadza.  Większość użytkowników mobilnej wersji wyszukiwarki Google już zauważyło interfejs w Material Design.

Oczywiście nie jest pewne kiedy i czy w ogóle, Google wprowadzi te zmiany, jesli już to będzie to stopniowy rollout interfejsu.

Zobacz także inne zmiany, które Google testowało a część już wprowadziło:

Dajcie znać, jeśli zauważyliście u siebie jakieś zmiany w wyszukiwarce Google.

źródło: 9TO5Google – Google testing changes to its mobile search interface, Material Design tabs included