Huawei pracuje nad Kirin OS i nowym Nexusem?

Huawei podobno zamierza wydać swój własny mobilny system operacyjny Kirin OS i wyprodukować nowego Nexusa.

Huawei logo znak

Według doniesień z Chin, firma Huawei prawdopodobnie pracuje nad własnym mobilnym systemem operacyjnym Kirin OS, dzięki któremu chiński producent nie byłby uzależniony od Androida.

Wszystko to ma miejsce w momencie, kiedy Huawei przymierza się do ewentualnej ekspansji na rynki zachodnie (między innymi Stany Zjednoczone. Producent ma też być wykonawcą jednego z dwóch nowych telefonów Nexus (drugi Nexus 5 ma wyjść z fabryki LG).

Niezależnie już 2 czerwca 2015 r. w Nowym Jorku ma odbyć się konferencja Huawei Device USA, podczas której zostaną wprowadzone smartfony (lub smartfon) na rynek amerykański.

Huawei Device USA - teaser

 

Huawei ma już swoje procesory Kirin w wielu swoich smartfonach. Jeśli doniesienia z chińskich źródeł są prawdziwe, to firma już od trzech lat pracuje nad własnym mobilnym systemem operacyjnym Kirin OS, który miałby działać w połączeniu z najnowszym chipem wyprodukowanym przez Huawei.

Huawei Kirin chip nexus

Jeśli chodzi o ewentualną produkcję kolejnego Nexusa przez Huawei to kolejne doniesienia wskazują, że będzie on wzorowany na nadchodzącym smartfonie Huawei Mate 8, który miałby mieć swoją premierę jesienią tego roku.

Telefon będzie miał wysokiej jakości obudowę ze szkła i metalu, 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Początkowo urządzenie miało posiadać chipset Snapdragon 810, ale możliwe, że znajdzie się w nim właśnie Kirin?

Jak to bywa, w każdej plotce jest ziarno prawdy, wkrótce zobaczymy ile ziaren będzie w tych plotkach?

źródło: Gizmo China, WCCF Tech, Android Central