Opcja „Wstępnie zarejestruj” w sklepie Google Play

Google udostępniło nową opcję w swoim sklepie z aplikacjami na Androida Google Play, umożliwiającą otrzymanie powiadomienia o ukazaniu się aplikacji.

Przycisk Wstępnie zarejestruj w sklepie Google Play

W sklepie Google Play z aplikacjami i grami mobilnymi na urządzenia z Androidem pojawiła się nowa opcja, dzięki której można zarejestrować się na otrzymanie powiadomienia o ukazaniu danej aplikacji.

Pierwszą aplikacją, której zapowiedź jest już dostępna w sklepie Google Play jest gra Terminator Genisys: Revolution od Glu Mobile.  W tym momencie pozycja dostępna jest w sklepie, jednak jeszcze nie jest gotowa do pobrania. Zamiast przycisku Zainstaluj pojawia się przycisk Wstępnie zarejestruj. Po kliknięciu na przycisk pojawia się okno z informacją o tym, że otrzymamy powiadomienie o ukazaniu się aplikacji, dodatkowo możemy udostępnić informację o grze w sieciach społecznościowych. Zobacz screen poniżej.

Opcja Wstępnie zarejestruj w sklepie Google Play

Oczywiście możliwe jest zrezygnowanie z powiadomienia po wybraniu przycisku Wyrejestruj.

Ta nowa funkcja w sklepie Google’a na pewno będzie wykorzystywana przez deweloperów i twórców aplikacji i gier, dzięki czemu będą mogli promować linki do swoich aplikacji, zanim jeszcze pojawią się do ściągnięcia na urządzenia mobilne.

Czy opcja jest przydatna dla zwykłych użytkowników? Dla osób, które nie sprawdzają i gorączkowo nie czekają na jakiś tytuł na pewno może się przydać.

źródło Google Play