Uzależnienie od smartfona niszczy świat…

Zobacz „zabawny” film krótkometrażowy, w którym autorzy przedstawili historie o niszczących skutkach uzależnienia od smartfona.

Uzależnieni od smartfonów

Jesteś uzależniony od swojego telefonu? Ktoś nie jest? Uzależnienie od smartfonów, tych z iOS-em czy Androidem, jest tak wielkie i powszechne, że gdy dzisiaj jechałem kolejką przez ciemny tunel i maszynista nie zaświecił światła w wagonach, to do oświetlenia wystarczyły świecące ekrany smartfonów 90 procent jadących nim pasażerów!

Spróbujcie kiedyś popatrzeć jak wygląda dzisiaj jazda autobusem, metrem lub tramwajem i policzcie ile osób… nie patrzy na smartfona – tak będzie łatwiej i szybciej (sic!).

Zobaczcie poniższy film animowany, w którym właściciele smartfonów są całkowicie odcięci od świata zewnętrznego i mają przyklejony wzrok do ekranu smartfona. Kilka krótkich historyjek w prawie 3 minutowej animacji powinno dać nam trochę do myślenia, jak smartfon niszczy lub zmienia stosunki międzyludzkie i nasze zachowania.

Uzależnienie od smartfona, aplikacji, gier i internetu mobilnego, to już nie tylko nawyk, ale choroba cywilizacyjna – nie dajmy się i dbajmy o nasze kręgi szyjne!

Zobacz także: Co to jest mobikieta?

Sprawdźcie sami:

źródło: Cult of Mac – iPhone addiction destroys the world in this hilarious short film