YUphoria – nowy smartfon YU trafi do sprzedaży 12 maja

Już 12 maja 2015 r. YU zaprezentuje swojego najnowszego smartfona YUphoria, który będzie działał w oparciu o CyanogenMod 12.

YU YUPHORIA smartfon

Smartfon YUphoria z pewnością będzie działał na systemie mobilnym CyanogenMod 12 (oparty na systemie Android Lollipop), który zawitał niedawno również na smartfony Yureka.

YUphoria będzie mieć 2GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej i prawdopodobnie 64-bitowy procesor. Nie mamy żadnych informacji na temat wyświetlacza, kamery lub akumulatora.

YU YUphoria powinno być urządzeniem klasy średniej, które będzie konkurowało z urządzeniami Xiaomi, ASUS, Lenovo i innych firm. Micromax uruchomił własną submarkę YU, po to aby z pewnością konkurować z Xiaomi (Redmi 2), o czym świadczy model biznesowy podjęty przez tego producenta smartfonów.

Yuphoria vs Xiaomi - procesor
Xiaomi vs. YU YUphoria

Pierwsze urządzenie YU, którym jest smartfon Yureka, posiada 5,5-calowy wyświetlacz HD i kosztuje ok. 510 zł (140 $), będzie można kupić bez zapisów w dniach 6-7 maja 2015 roku, więcej w artykule YU Yureka w sprzedaży 6-7 maja bez rejestracji

W piątek 1 maja, Yu (Micromax) ujawniło również, kiedy należy spodziewać się smartfona Yuphoria. Już 12 maja 2015 zostaną ujawnione szczegóły i specyfikacja techniczna tego urządzenia.

Konkurs YUphoria

YUphoria YUNameIt

Do 10 maja trwa konkurs kreatywny YU Design Challange (tagowany #YUCreateIt), w którym należy wysłać pracę, jak wyobrażanie sobie następnego smartfona YUphoria. Więcej na specjalnej stronie konkursu YUCreateIt. Do wygrania jest najnowszy smartfon YUphoria i zaproszenie na imprezę, podczas której zostanie zaprezentowany najnowszy flagowiec.

Nie ma żadnych informacji na temat ceny, ale informacji na temat wyceny przez telefon, ale biorąc pod uwagę, że Redmi 2 kosztuje ok. 110 dolarów, Yuphoria prawdopodobnie będzie kosztowało podobnie. Co do modelu sprzedaży, należy spodziewać się, że będzie sprzedawany podobnie jak dotychczasowa Yureka.

źródło: YU, Android Authority – Yu’s next smartphone is coming May 12 with Cyanogen OS 12