Apple potwierdza wpływ tatuaży na działanie Apple Watcha

Apple zaktualizowało swoje strony pomocy, na których potwierdza, że tatuaże mogą zakłócać działanie zegarka Apple Watch.

sensory w zegarku Apple Watch

Apple zaktualizowało swoje strony pomocy technicznej o informację na temat wpływu ciemnych tatuaży na nadgarstku, które mogą powodować zakłócenia w działaniu sensorów zegarka Apple Watch.

W tym tygodniu pojawiło się wiele informacji i filmów wideo na temat tego, że zegarek Apple Watch rozłącza się i nie pobiera prawdziwych odczytów z czujników tętna u użytkowników, którzy pod zegarkiem mają ciemny tatuaż (Tattoo Gate: Apple Watch nie działa poprawnie na tatuażu).

Na stronach wsparcia technicznego, Apple wspomina jedynie, że tatuaż może wpływać na błędne odczyty z czujników tetna, natomiast nie odnosi się do problemów z wykrywaniem inteligentnego zegarka na wytatuowanych nadgarstkach.

Poniżej fragment ze strony Wsparcia Apple’a – Your heart rate. What it means, and where on Apple Watch you’ll find it:

(…) Stałe lub doraźne zmiany na skórze, takie jak niektóre tatuaże, mogą wpływać na działanie czujnika tętna. Tusze, wzory oraz nasycenie niektórych tatuaży mogą blokować światło czujnika, przez co trudno jest uzyskać wiarygodne pomiary.

Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać prawidłowych odczytów ze względu na którykolwiek z tych czynników, możesz podłączyć do zegarka Apple Watch bezprzewodowe zewnętrzne mierniki do monitorowania pracy serca (np. piersiowe paski Bluetooth). (…)

Apple Watch - pomiar tętna

Firma nie tłumaczy dokładnie jak można obejść ten problem, za wyjątkiem wskazówki, że można podłączyć zewnętrzne urządzenia pomiarowe… Całe szczęście, że nie zaproponowano przepięcia zegarka na drugi nadgarstek.

Wygląda na to, że osoby posiadające tatuaż na nadgarstku nie mają zbyt wielu opcji do wyboru, oprócz noszenia go na drugiej (niewytatuowanej ręce) lub zdjęcia go całkowicie.

źródło: Wsparcie Apple – Your heart rate. What it means, and where on Apple Watch you’ll find it