Ochrona Hasła konta Google w Chrome’ie

Włącz ochronę hasła dla konta Google za pomocą rozszerzenia Ochrona Hasła dla przeglądarki Chrome.

Rozszerzenie Ochrona Hasła dla Chrome'a

Poniżej przykład fałszywej strony internetowej stworzonej przez hakerów i wykorzystywanej przy atakach typu phishing. Wszystko po to, by wykraść hasła. Jeśli wpiszecie je na takiej stronie, haker będzie mógł uzyskać dostęp do Waszego konta Google, a Wy nie będziecie o tym nawet wiedzieć. To są powszechne i bardzo niebezpieczne pułapki:

  • niektóre ataki phishingowe są skuteczne aż w 45%,
  • a niemal 2% wiadomości, które otrzymujecie na swoje skrzynki Gmail, zostało stworzonych tak, aby Was oszukać i pozyskać Wasze hasła.
  • codziennie różne strony hakerskie wysyłają miliony podobnych maili.
Fałszywa strona logowania do konta Google
Fałszywa strona logowania do konta Google

Aby zapewnić bezpieczeństwo Waszego konta, Google udostępniło darmowe rozszerzenie Ochrona Hasła dla przeglądarki Chrome, które zabezpiecza  konta Google oraz Google Apps. Dzięki temu rozszerzeniu będziecie bezpieczni przed przed atakami typu phishing.

Jak działa rozszerzenie Ochrona Hasła?

Po zainstalowaniu i uruchomieniu rozszerzenia Ochrona Hasła, przeglądarka Chrome zapamiętuje zaszyfrowane hasło do konta Google. Zostanie ono zachowane wyłącznie do celów bezpieczeństwa i nikomu innemu nie będzie udostępniane.

W momencie kiedy zaczniecie wpisywać hasło na stronie, która nie jest oficjalną stroną logowania do Waszego konta Google – Ochrona Hasła wyśle Wam ostrzeżenie. Dzięki temu będziecie wiedzieć, że istnieje zagrożenie atakiem typu phishing i będziecie mogli zmienić hasło, by chronić Wasze konto.

Ochrona Hasła Google Chrome (animacja)

Rozszerzenie jest także dostępne dla użytkowników Google for Work, w tym również dla Google Apps i Drive for Work. Administrator usługi może zainstalować Ochronę Hasła dla wszystkich użytkowników w domenach.

Google oferuje także dwuetapową weryfikację hasła i klucz bezpieczeństwa, które pomagają chronić konta Google i bezpiecznie surfować po sieci. Możecie także wykonać test bezpieczeństwa, dzięki któremu sprawdzicie, czy zabezpieczenia Waszego konta są aktualne.

Aby zainstalować Ochronę Hasła wejdźcie na Chrome Web Store lub zapoznajcie się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

źródło: Google Blog Polska – Chroń konto Google za pomocą rozszerzenia Chrome – Ochrona Hasła