„Nie” dla puszczania bąków z aplikacji Fart na Apple Watcha

Apple odrzuciło już pierwszą aplikację na Apple Watcha – wśród niezaakceptowanych aplikacji znalazła się appka Fart Watch na smartwatcha Apple Watch.

Fart Watch - aplikacja na Apple Watcha

Aplikacja Fart na zegarek Apple Watch stanie się głośna, nie dlatego, że została najczęściej pobieraną aplikacją na smartwatcha z Cupertino, ale dlatego, że nie została zakwalifikowana do udostępnienia w sklepie App Store.

Ci z Was, którzy mieli nadzieję, że Apple Watch zapoczątkuje nową erę „aplikacji do pierdzenia” (z ang. tzw. fart apps), muszą być rozczarowani. Apple odrzuciło już pierwszą aplikację mobilną, która służy do… puszczenia dźwięku pierdnięcia wprost z nadgarstka.

Pomysł z aplikacją mobilną Fart polegał na tym, aby puszczać dźwięk pierdnięcia w ukrytym iPhone’ie po wciśnięciu dużego migającego przycisku FART na nadgarstku. „Niestety”, wydaje się, że smartwatchowa appka nie jest mile widziana w App Storze.

Jak działa appka Fart Watch?

Deweloper Fart Watch podał powody dla których jego appka została odrzucona przez Apple’a:

2.11 – Aplikacje, które powielają istniejące w sklepie App Store mogą zostać odrzucone, zwłaszcza jeśli istnieje już wiele takich aplikacji, m.n. imitujące pierdnięcie, beknięcia, latarki i aplikacje dotyczące Kama Sutry.
8.1 – Aplikacje muszą spełniać wszystkie warunki opisane w wytycznych dla używania znaku towarowego Apple
2.11 Szczegóły
Zauważyliśmy, że Twoja aplikacja Fart na Apple Watcha to przede wszystkim aplikacja imitująca pierdnięcie (z ang. fart). Nie akceptujemy aplikacji „do puszczania bąków” na Apple Watcha.  

To ciekawe, że Apple tak stanowczo odrzuciło aplikację Fart na Apple Watcha, skoro istnieje tak wiele aplikacji mobilnych tego typu na iPhone’a.  No cóż, może trudno sprzedać tak luksusowy produkt jak Apple Watch, gdy na przykład takie gwiazdy jak Pharrel i Beyoncé będą korzystały z zegarka, aby odtwarzać dźwięk pierdnięcia na zawołanie. A taka ładna domena aplikacji: fart.watch

Tymczasem twórcy aplikacji Fart Watch planują kolejny biznes WatchPops, który będzie rodzajem prześmiewczej biżuterii do paska Apple Watcha – więcej możecie zobaczyć na poniższym filmie. Chyba twórcy appki chcą się złośliwie odgryźć firmie Apple i dorzucić trochę kiczu do ascetycznego designu Apple’a… Tego Apple im nie zabroni.

źródło: Fart Watch – Fart Watch turns your Apple Watch and iPhone into a remote-controlled fart machine. WatchPops – We’re making the Apple Watch even more personal! Cult of Mac – Apple: ‘We do not accept fart apps on the Apple Watch’