Nowy Xiaomi Mi 4i to lepszy klon iPhone’a 5c?

Firma Xiaomi zaprezentowała nowy smartfon Mi 4i, który jest prawdopodobnie lepszym i tańszym klonem iPhone’a 5c z 2013 roku.

Xiaomi Mi 4i

Najnowszy smartfon Xiaomi Mi 4i to pierwsze urządzenie chińskiego producenta wyłącznie na rynki międzynarodowe. Smartfon trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Mi 4i jest w istocie miniaturową wersją popularnego tabletu Xiaomi Mi Pad. Flagowiec posiada prostą obudowę w pięciu żywych kolorach: białym, pomarańczowym, jasnoniebieskim, różowym i czarnym. Obudowa posiada antyodciskową, matową powłokę.

Mi 4i ma kosztować jedynie 200 dolarów, co w stosunku do imponującej specyfikacji technicznej jest bardzo niską ceną. Nowy Xiaomi Mi 4i posiada 5-calowy wyświetlacz 1080p, śmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapragon 615, który jest wytwarzany w Indiach oraz 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej na przechowywanie danych.

Xiaomi Mi 4i - specyfikacja techniczna

Tylny aparat ma aż 13 Mpx rozdzielczości, w przedni 5 megapikseli. Szybko ładująca się bateria o pojemności 3 120 mAh, ładuje się do 40% w zaledwie 2 godziiny. Mi 4i posiada także dwa gniazda na karty SIM, moduł Bluetooth 4.1 i LTE.

Mi 4i – Innovation made compact

W przeciwieństwie do innych urządzeń firmy Xiaomi, Mi 4i nie będzie dostępny wyłącznie w Chinach, ale także innych krajach. Premiera sprzedaży odbędzie się w Indiach w dniu 30 kwietnia 2015 roku, a cena bez kontraktu komórkowego wyniesie 12 999 rupii (ok. 205 dolarów czyli 765 zł). Mi 4i pojawi się w sprzedaży także w Hong Kongu, Singapurze, Tajwanie i Malezji. Xiaomi nie wspomniało o wprowadzeniu smartfona do sprzedaży na rynki zachodnie, ale prawie na pewno będzie go można kupić w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach przez eBaya i Amozona.

smartfon Xiaomi Mi 4i

źródło: Cult of Mac – Xiaomi’s new Mi 4i is an iPhone 5c clone for international markets