Mobilny wpłatomat jeździ już po Warszawie

Ruszyła innowacyjna usługa finansowa – klienci Idea Banku mogą zamówić przez aplikację mobilną wpłatomat na kółkach, ale na razie tylko w Warszawie!

Mobilny Wpłatomat Idea Banku

Na ulicach Warszawy pojawił się pierwszy na świecie mobilny wpłatomat, który przedsiębiorca może zamówić za pomocą mobilnej aplikacji. Auto przyjedzie pod wskazany adres jak taksówka, a wpłacone przez urządzenie pieniądze znajdą się na rachunku bankowym w ciągu zaledwie kilku minut.

Mobilny wpłatomat to specjalnie zaprojektowany pojazd, który właściciel firmy może zamówić bezpłatnie za pomocą aplikacji na smarfona. Elektryczny samochód z wbudowanym wpłatomatem, przyjedzie we wskazane przez użytkownika miejsce, aby ten mógł w wygodny i bezpieczny sposób dokonać wpłaty posiadanej gotówki na swój rachunek w Idea Banku. Przedsiębiorca będzie miał możliwość zarezerwowania konkretnej godziny, na którą zamówi usługę – proces wygląda podobnie jak zamawianie taksówki. Użytkownik będzie mógł obserwować na mapce aktualną lokalizację wpłatomatu. Czas dojazdu auta do zamawiającego wynosi maksymalnie 30 minut.

Mimo ekspansji obrotu bezgotówkowego, polscy przedsiębiorcy wciąż rozliczają się głównie w gotówce. Badania przeprowadzone przez Idea Bank pokazały, że co trzeci właściciel firmy przyjmuje płatności wyłącznie w ten sposób. Pozostałe dwie trzecie badanych łączą płatności gotówkowe z bezgotówkowymi. Aż 80% badanych osobiście dostarcza pieniądze do banku, bardzo często robiąc to w godzinach wieczornych.

– Przedsiębiorcy samodzielnie zawożący utarg do banku albo stacjonarnego wpłatomatu, tracą czas na podróż i pieniądze na paliwo. Nasza usługa ma na celu odciążenie ich z tego obowiązku – mówi Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku i pomysłodawca mobilnego wpłatomatu na aplikację. – Jesteśmy pierwszym bankiem, który przyjeżdża z wpłatomatem do klienta – podkreśla. Korzystanie z wpłatomatu jest niezwykle proste i wygodne, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo samego przedsiębiorcy i zarobionych przez niego pieniędzy. Dodatkowym atutem usługi jest to, że zachęca ona do lokowania pieniędzy na rachunku przedsiębiorcy, zwiększając jego szanse na otrzymanie kredytu w przyszłości.

Mobilny Wpłatomat Idea Banku

Pierwszy samochód-wpłatomat pojawił się w Warszawie. Z usługi korzystać mogą zarówno właściciele przedsiębiorstw jak i klienci indywidualni. Kolejne auta, które wyjadą na stołeczne ulice, będą umożliwiały nie tylko wpłacanie, ale też wypłacanie pieniędzy z banku (wpłatomat z funkcją bankomatu). W miarę zainteresowania użytkowników planowane jest uruchomienie usługi w innych miastach. Partnerem Idea Banku przy tym projekcie jest spółka iTaxi, która opracowała mobilną aplikację do zamawiania wpłatomatów/bankomatów.

Mobilny wpłatomat klienci Idea Banku mogą zamówić przez aplikację mobilną lub dzwoniąc po d numer: 22 101 10 10.

Aplikacja Mobilny Wpłatomat dostępna jest na systemy Android oraz iOS, a logowanie do niej odbywa się przy pomocy tokenu, który użytkownicy otrzymują w systemie bankowym. Wpłatomat został wykonany na specjalne zamówienie Idea Banku przez przez firmę Noa Tech.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: informacja prasowa