Aplikacja YouTube przestanie działać na starszych urządzeniach

Aplikacja YouTube przestanie działać na starszych telewizorach Smart TV i urządzeniach Apple’a z systemem starszym niż iOS 7.

YouTube przestanie działać na starszych urządzeniach

Google zapowiedziało, że od kwietnia 2015 roku, zakończy wspieranie starszych aplikacji YouTube.

Jeśli jesteś właścicielem starszego modelu telewizora Smart TV lub urządzenia z systemem iOS, który jest starszy niż iOS 7, a chcesz nadal korzystać z aplikacji YouTube warto pomyśleć nad aktualizacją.

W związku ze zmianami w API YouTube’a, aplikacja nie działa już na wielu modelach telewizorów wydanych w 2012 roku lub wcześniej. Ta przykra niespodzianka dotknęła takie urządzenia jak Apple TV 2. generacji, telewizory Panasonic, Sony, odtwarzacze Blue-ray, a także urządzenia Google TV 1. i 2. generacji. Większość modeli wydanych w 2013 roku lub później powinna być bezpieczna.

Próbując odtworzyć jakiś film z YouTube’a na niewspieranych urządzeniach zobaczysz film pokazujący informację o tym, że Twoje urządzenie nie obsługuje YouTube’a. Poniżej treść wyświetlanego komunikatu i film z komunikatem w wielu językach.

Treść komunikatu w Playerze YouTube na nieobsługiwanych urządzeniach/systemach operacyjnych:

YouTube jest w trakcie aktualizacji do nowszej wersji, która nie jest obsługiwana przez to urządzenie lub aplikację. Aby znaleźć więcej informacji i sprawdzić, jak możesz oglądać filmy w YouTube, wejdź na www.youtube.com/devicesupport


Jeśli chcesz korzystać z YouTube’a na iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie, musisz mieć zainstalowaną co najmniej wersję systemu iOS 7. Właściciele trzeciej generacji Apple TV oraz Google TV 3. lub 4. wersji muszą koniecznie zaktualizować swoje aplikacje YouTube, pobierając najnowsze wydania ze sklepu z aplikacjami.

Strona internetowa YouTube’a wciąż obsługiwana jest w przeglądarce Safari (nawet na starszych urządzeniach z systemem iOS 6) lub na dowolnej przeglądarce telewizyjnej czy konsoli do gier, obsługującej technologię Flash i/lub HTML5.

Zobacz jak możesz nadal korzystać z YouTube’a odwiedzając stronę pomocy YouTube.

źródło: Pomoc YouTube