Jak to jest z tą aktualizacją Nexusa 7 do Androida 5.x?

Od kilku dni w sieci pojawiają się informacje, że tablety Nexus 7 (2012 i 2013) nie chcą się uruchomić po aktualizacji do Androida Lollipop 5.x.

Nexus 7 Bricked - Android 5.x
Od kilku dni na Twtterze aż roi się od hashtagu #Nexus7Bricked, pod którym właściciele niektórych modeli tabletu Nexus 7 piszą o swoich problemach z uruchomieniem urządzenia po aktualizacji do systemu mobilnego Android 5.x Lollipop.

Dla niektórych właścicieli Nexusa 7 (zarówno modeli 1. i 2. generacji) radość aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android 5.x Lollipop szybko zamieniła się w horror. Po wykonaniu aktualizacji w trybie OTA (over the air) wybrane urządzenia Nexus 7 nie chcą się uruchomić – pojawia się tylko logo Google.

Google i Asus nie zajęły jeszcze stanowiska w tej głośnej sprawie, ale na pewno analizują problem. Ciekawe jak poradzą sobie z systemem, który nie chce się uruchomić i jak rozwiążą ten problem, który przez weekend uaktywnił sporą liczbę niezadowolonych użytkowników.

Nie jest pewne, co powoduje, że Nexusy 7 (2012 i 2013) przestają działać i zamieniają się w cegłę, ale prawdopodobnie problem związany jest ze sprzętem (problem z partycją systemową). Biorąc pod uwagę, że oprogramowanie systemowe nie uruchamia się po aktualizacji do Androida 5.x, raczej pewne jest, że ma związek z najnowszą wersją systemu.

Ciężko powiedzieć, jak dużo Nexusów 7 zamieniło się w bezużyteczną dachówkę po wykonaniu update’u, ale lepiej poczekać z aktualizacją do najnowszej wersji Androida i poczekać na komentarz Google’a i Asusa. Starajcie się także nie rozładowywać tabletu do końca, aby nie dopuścić ro restartu urządzenia…

Historia powinna zakończyć się uspokojeniem właścicieli tabletów i podrzuceniem jakiegoś rozwiązania, ale póki co zarówno Google i Asus milczą. Jeśli sprawa szybko szczęśliwie zakończy się dla właścicieli Nexusów, ewentualny kryzys zostanie szybko ugaszony, w przeciwnym razie może zostawić plamę na wizerunku firm i zrazić potencjalnych właścicieli kolejnych tabletów…

Jeśli masz problem ze swoim tabletem Nexus 7, po aktualizacji do Androida 5.x,  daj nam znać w komentarzach.

źródło Twitter, phoneArena, reddit