Xiaomi ustanowiło rekord sprzedaży smartfonów

Chińska firma Xiaomi ustanowiła nowy rekord Guinnessa sprzedając online aż 2,11 milionów smartfonów w ciągu 24 godzin.

Xiaomi pobiło rekord Guinnessa w  sprzedaży smartfonów

Chiński producent smartfonów Xiaomi (wymawiamy Śiaomi), który znany jest z rzekomego kopiowania iPhone’ów Apple’a – ustanowił rekord Guinnessa w liczbie sprzedanych smartfonów w ciągu jednego dnia.

Firma ogłosiła podczas Fan Fest Mi w tym tygodniu, że sprzedał 2 110 000 smartfonów, w ciągu dwudziestu czterech godzin, zarabiając 355 000 000 dolarów z ich sprzedaży.

Akcja Mi Fan Festival, została zorganizowana w 7 krajach z okazji 5. urodzin chińskiej firmy. Xiaomi nie sprzedaje swoich urządzeń na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy.  Dla porównania Apple podobno sprzedało 10 milionów iPhone’ów 6 i 6 Plus podczas pierwszego weekendu sprzedaży, we wrzesniu 2014 r.

Świętowanie przez Xiaomi pobicia rekordu Guinnessa

Według badań firmy IDC, Xiaomi sprzedało w 2014 roku aż  61 milinów telefonów, osiągając prawie 12 miliardów dolarów wpływów, dwa razy więcej niż w 2013 r.  Dzięki takiemu wynikowi zajmuje obecnie trzecie miejsce na świecie w rankingu najlepiej sprzedających się marek smartfonów, tuż za Samsungiem i Apple’em. Xiaomi zajmuje 4,4% udziału w rynku smartfonów (dane za 4.kwartał 2014 roku), tuż za Huawei (6,3%), Motorolą/Lenovo (6,5%), Apple’em (19,7%) i Samsungiem (19,9%).

Zobacz także: Xiaomi numerem 1 w Chinach oraz Apple na prowadzeniu dzięki iPhone’owi 6.

Poniżej statystyki sprzedaży urządzeń firmy Xiaomi:

Poniższe liczby są imponujące. Oprócz sprzedaży smartfonów, Xiaomi sprzedało 770 000 inteligentnych urządzeń, 247 000 Mi Power Strip, 208 000 Mi Band (urządzeń typu wearables), 79 000 jednostek Wi-Fi (Mi Wi-Fi) i 38 000 inteligentnych telewizorów Mi TV.

Chociaż urządzenia Xiaomi nie są dostępne w USA i Europie, producent bardzo szybko się rozwija i zarabia na swoich niedrogich produktach.

Xiaomi pobiło rekord Guinnessa w sprzedaży smartfonów - statystyki Xiaomi pobiło rekord Guinnessa w sprzedaży smartfonów

Zobacz jak świętowano Fan Fest Mi:

W samych Chinach Xiaomi sprzedało w 2014 roku więcej telefonów niż jakikolwiek inny producent, osiągając 12,5 proc. udziału w rynku i wyprzedzając m.in. Samsunga oraz swoich starszych chińskich konkurentów Lenovo i Huawei.

Według ekspertów popularność Xiaomi, którego nazwa dosłownie oznacza „mały ryż”, wiąże się z konkurencyjną ceną produktów i ich nienaganną jakością. Firma sprzedaje głównie przez internet, co pozwala na pominięcie pośredników i dodatkowe obniżenie ceny, za którą klient nabywa urządzenie, o co najmniej 10 proc.

Założyciel Xiaomi Lei Jun, który bywa już porównywany do legendarnego prezesa firmy Apple Steve’a Jobsa, został biznesmenem 2014 roku „Forbes Asia”. W uzasadnieniu tej decyzji napisano, że Xiaomi przewodzi obecnie światowej rewolucji, która wkłada potężny cyfrowy sprzęt telekomunikacyjny w miliardy dłoni w przystępnej cenie.

Xiaomi - zespół z wyróżnieniem rekordu Guinnesssa

źródło: Forbes – Xiaomi pobił rekord sprzedaży telefonów online, Mashable – Xiaomi sets Guinness World Record for selling 2 million smartphones in a day