5 lat temu do sklepów trafił pierwszy iPad

Dokładnie pięć lat temu, 3 kwietnia 2010 roku, do sklepów trafił iPad, który całkowicie zmienił sposób, w jaki korzystamy z internetu na tablecie.

iPad 1. generacji (2010)

Pierwszego iPhone’a zaprezentowano w 2007 roku, wywołując rewolucję smartfonów wśród branży technologicznej. Trzy lata później Apple zaprezentowało iPada – tablet, który stał się wzorem dla innych producentów tej kategorii urządzeń mobilnych.

W obu przypadkach, Apple wyznaczyło na długie lata trendy dla smartfonów i tabletów na całym świecie. iPad to prawdziwa perełka Steve’a Jobsa, który 27 stycznia 2010 roku z dumą zaprezentował pierwszego oryginalnego iPada.

iPad okazał się równie wielkim sukcesem, podobnie jak iPhone. Urządzenie stało się wzorem dla kolejnych tabletów, które nigdy nie dorównały perfekcji, designowi i popularności, jaką ma do dzisiaj iPad.

iPad ukazał się w kwietniu 2010 roku, w ciągu pierwszych 80 dni sprzedaży sprzedano 3 miliony tych urządzeń. Urządzenie w wersji bez modułu 3G i GPS dostępne jest w USA od 3 kwietnia 2010 roku. Premiera iPada w wybranych krajach Europy (między innymi Wielka Brytania, Francja, Niemcy) odbyła się 28 maja 2010 roku. Polska premiera urządzenia odbyła się 30 listopada 2010, wcześniej był sprzedawany nieoficjalnie.

Poniżej specyfikacja (dane techniczne) pierwszego iPada z 2010 roku.

iPad 1. gen. (dane techniczne)

Zobacz, jak w 2010 roku Steve Jobs zaprezentował pierwszego w historii iPada 1. generacji.

źródło: Wikipedia, phoneArena – Did you know: the first Apple iPad launched on this very day five years ago