Android 5.1 w trybie OTA dla Nexusa 10

Google udostępniło aktualizację Androida 5.1 Lollipop w trybie OTA dla Nexusa 10.

Android 5.1 OTA dla Nexusa 10

Tablet Nexus 10 otrzymał aktualizację systemu Android 5.1 w trybie OTA (over the air). Nie jest to zaskoczeniem, bowiem Google już dwa tygodnie temu udostępniło zaktualizowany obraz systemu między innymi dla tego modelu. W przeciwieństwie do dużego rozmiaru aktualizacji Androida 5.0, aktualizacja do 5.1 jest zdecydowanie lżejsza i waży ok. 104 MB.

Niezależnie od wagi polecamy pobieranie update’u w zasięgu sieci Wi-Fi.

Mobilny system Google’a Android 5.1 przynosi ulepszenia wydajności, poprawki błędów i ulepszenia stabilności. Ci, którzy zainstalowali tę wersję zauważyli poprawę w szybkości uruchamiania się tabletu w porównaniu z poprzednia wersją Androida 5.0.2. Numer kompilacji systemu Android 5.1 dla Nexusa 10 to LMY47D.

Android 5.1 update

Zmiana jest wysyłane w trybie OTA, oznacza to, że aktualizacja może nie być od razu widoczna do pobrania u wszystkich posiadaczy Nexusa 10. W ciągu najbliższych dni, każdy powinien już widzieć aktualizację do pobrania w Ustawienia > Informacje o tablecie > Aktualizacje systemu. Aby móc zainstalować poprawkę bateria tabletu musi być naładowana w przynajmniej 50%.

Obrazy systemu Android do pobrania: Factory Images for Nexus Devices

źródło: phoneArnea, obrazek z serwisu YouMobile