Everywear Games – pierwszy producent gier na smartwatche

Pierwsze studio produkujące gry na inteligentne zegarki – Everywear Games, zapowiada wypuszczenie zoptymalizowanej gry na smartwatcha.

Everywear Games

Everywear Games chce być pierwszym, a może tylko jedynym, studiem zajmującym się tworzeniem gier mobilnych zoptymalizowanych na smartwatche. Fińska firma została stworzona przez zespół menedżerów, którzy pracowali między innymi nad popularnymi tytułami takimi jak Angry Birds.

Everywear Games zostało założone w 2014 roku w Helsinkach, w jednym z największych na świecie wiodących ośrodków rozwoju gier mobilnych.

Założyciele Everywear Games
Założyciele Everywear Games

 

Do tej pory nie było zbyt wielu zapowiedzi gier na Apple Watcha, czy urządzenia typu wearables z Androidem. Niewiele też można zrobić na 38 milimetrowym ekranie zegarka. Jednak wiele firm widzi niszę, którą odpowiednio można zagospodarować, póki konkurencja praktycznie żadna.

Firma NimbleBit, która wydała Tiny Tower ogłosiła, że pracuje między innymi nad grą słowną Letterpad. Poza prostymi aplikacjami quizowymi oraz hodowli wirtualnych zwierząt, nie wydaje się, żeby można było stworzyć coś elektryzującego. Ale w przeszłości wiele rozwiązań mogły nam się wydawać niemożliwe, dlatego szczerze kibicuję firmie Everywear Games i liczę na innowacyjne produkcje!

źródło: iPhoneFaq – First Smartwatch Game Studio Announced, Everywear Games