Krótka historia serii Samsung Galaxy S

Od 2010 roku seria Samsunga Galaxy S plasowała się w czołówce smartfonów na świecie. Zobacz historię smartfonów, które od pół dekady znajdują się w czołówce najlepszych.

Koreańczycy pokazali pierwszego Samsunga Galaxy S w marcu 2010 roku. Smartfon zyskał wielu wielbicieli na całym świecie, stając się jednym z głównych rywali iPhone’a. Inauguracyjna seria posiadała 4-calowy ekran dotykowy i wysokiej klasy procesor.

Zobacz także: Porównanie specyfikacji technicznej wszystkich modeli z serii Samsung Galaxy S (S, S2, S3, S4, S5, S6, S6 edge)

W 2011 roku ukazał się kolejny model Samsung Galaxy S2, otrzymując nagrodę Smartfona Roku na Mobile World Congress Global Awards. jednak największa popularnością cieszył się model Samsung Galaxy S3, aż 9 milionów sztuk zamówiono w ciągu 2 tygodni przedsprzedaży.

W 2013 roku ukazał się czwarty model z serii S. Galaxy S4 posiadał wyświetlacz SyperAMOLED o rozdzielczości 1920×1080 2 GB pamięci RAM, aparat 13MP i szybki procesor Snapdragon 600. Samsung Galaxy S4 był bestią sprzętową w tamtym czasie. Niezależnie od krytycznych opinii, smartfon bił rekordy popularności i sprzedano ponad 40 milionów sztuk, czyniąc Samsunga najpopularniejszym producentem smartfonów z Androidem na rynku. Samsung miał 65-proc. udział wśród wszystkich smartfonów z systemem Android.

Rok 2014 był kolejnym świetnym okresem dla flagowca Samsunga. Galaxy S5 został znacznie lepiej wykonany, był wodo- i kurzoodporny. Działał w oparciu o system operacyjny Android 4.4 KitKat, sprawiając, że był jednym z najbardziej udanych smartfonów.

W marcu 2015 roku Samsung ogłosił swoje najlepsze dzieło w postaci przeprojektowanego Galaxy S6 i S6 edge. Innowacyjny wyświetlacz S6 edge, rozciągający się na krawędzie telefonu, to zupełna nowość, której nie posiada żaden inny smartfon. Zobacz także: Oto są: Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Najnowsze modele Samsunga mają udowodnić, że Samsung nie zatrzymuje się w rewolucyjnym podejściu do technologii i idzie w parze z takimi gigantami innowacyjności jak Apple, HTC i LG.

Zobacz poniższą infografikę przedstawiającą historię najbardziej udanego modelu północnokoreańskiej firmy.

Historia serii Samsung Galaxy S

źródło: mobile MADHOUSE – A Brief History of the Samsung Galaxy S Series