Chrome 42 beta z powiadomieniami push

Google udostępniło wersję beta przeglądarki Chrome 42, a w niej między innymi powiadomienia push i przypinaniem stron na pulpitach urządzeń z Androidem.

Chrome na iOS-a w Material Design

Google wydało wersję beta przeglądarki internetowej Chrome 42 na urządzenia z systemem Android, Windows, Mac, Linux i Chrome OS. Najnowsza beta zapowiada wiele ciekawych funkcji, które dadzą użytkownikom i właścicielom stron internetowych wiele nowych możliwości komunikacji.

Chrome 42 Beta obsługuje wypychane powiadomienia push, które wyświetlają się użytkownikom przeglądarki internetowej Google. Podobna funkcja dostępna jest w przeglądarce Safari na OS X Yosemite.

Chrome 42 beta powiadomienia push

 

Podobnie w Chrome’ie powiadomienia push będą wymagały wyraźnej zgody użytkownika. Ale w przeciwieństwie do powiadomień push w Safari, Chrome na powiadomieniu doda nieco nieatrakcyjne, ale bardzo przydatne łącze do Ustawienia strony, aby umożliwić użytkownikom łatwą rezygnację z przyszłych wpisów bez konieczności szukania w Ustawieniach przeglądarki.

Deweloperzy mogą wykorzystać na stronie nowy interfejs API push, dzięki któremu będzie wyświetlane powiadomienie po stronie użytkownika. Oprócz tego w  Chrome’ie 42 pojawiła się także ciekawe funkcja udostępniania stron. Wybierając w menu Udostępnij i wskazaniu aplikacji, w której chcemy udostępnić aktualnie przeglądaną stronę,  przeglądarka wykona zrzut ekranu (print screena) tej strony i zostanie on dołączony wraz z adresem URL.

Chrome 42 beta powiadomienia push

Więcej na temat nowości w najnowszej wersji przeglądarki Chrome, możesz przeczytać na oficjalnym blogu Chromium: Chrome 42 Beta: Push Notifications, Promoting Add to Home Screen and ES6 Classes