Amerykanie korzystają z nowych mediów ponad 11 godzin dziennie

Według badania Nielsena, Amerykanie korzystają z mediów elektronicznych średnio 11 godzin na dobę!

Wykorzystanie mediów elektronicznych w USA w 4Q 2014 roku

Powyższy wykres pokazuje, jak dużo czasu dorośli Amerykanie spędzają w ciągu dnia na korzystaniu z mediów elektronicznych. 

Nie jest tajemnicą, że ludzie w ciągu dnia spędzają dużo czasu ze swoimi elektronicznymi gadżetami. Jednak zdumiewające jest to jak rzeczywiście długo!

Według raportu Nielsen’s Total Audience Report Amerykanie w wieku powyżej 18 lat spędzają więcej niż 11 godzin dziennie na oglądanie telewizji lub słuchania radia za pomocą smartfonów i innych urządzeń elektronicznych.

Biorąc pod uwagę, że większość ludzi śpi około 16 godzin na dobę, to 11 godzin korzystania z mediów elektronicznych wydaje się bardzo dużo, ale żeby być uczciwym, to większość tych czynności dzieje się prawdopodobnie podczas wykonywania w tym samym czasie innych czynności. Z jednej strony to pocieszające, że ludzie mają taką taką zdolność do wykonywania wielu zadań w tym samym czasie, w przeciwnym razie nie starczyłoby dnia na siedzenie przed komputerem :)

Ponad 40 proc. amerykańskich gospodarstw domowych miało dostęp do usługi SVOD ( zang. subscription-based video on-demand – wideo na żądanie), a od od listopada 2014 13 proc. deklarowało dostęp do wielu subskrypcji usług transmisji strumieniowej.

SVOD  w USA 2014 4Q

źródło: Statista – Americans Use Electronic Media 11+ Hours A Day