Google Store – nowy sklep internetowy Google’a

Google uruchomiło nowy sklep internetowy Google Store, w którym sprzedaje swoje urządzenia, jednak jeszcze nie w Polsce!

Strona główna sklepu Google Store

Firma Google uruchomiła dziś całkowicie nowy sklep Google Store, niezależny od sklepu Google Play, który pozwoli klientom obejrzeć urządzenia i produkty wyprodukowane przez Google’a. Sklep na razie nie jest dostępny w Polsce, ale już można obejrzeć stronę startową w języku polskim!

W sklepi znajdziesz takie produkty jak Chromebooki, Chromecast, urządzenia Nexus, smartwatche z Android Wear, Nexus Player a także wiele innych inteligentnych urządzeń i akcesoriów Google’a.

Co ciekawe, wraz z uruchomieniem sklepu Google Store ze sprzedaży zniknęły dwa produkty, które sprzedawane były za pośrednictwem sklepu Google Play. Zarówno Nexus 5 i Chromebook Pixel (1. generacji) zostały usunięte ze sprzedaży, i zapewne kilka innych mniej znaczących produktów. Akcesoria Google Glass wciąż jednak znajdują się w sprzedaży i wciąż w supercenie ;-)

Google Store dostępny jest na urządzeniach mobilnych, a w Stanach Zjednoczonych można dokonywać zamówień z darmową przesyłką.  Od teraz w sklepie Google Play znajdziemy i zakupimy aplikacje, gry, muzykę, filmy, programy telewizyjne i inne. Fizyczne produkty Google’a zakupimy w sklepie Google Store.

Adres sklepu: store.google.com

Dla polskich użytkowników wyświetlana jest w większości sekcji w sklepie, poniższa strona:

Google Store na razie niedostępny w Polsce

źródło: Official Google Blog – Meet the updated Chromebook Pixel and the new Google Store