Uber zatrudni milion kobiet do 2020 roku

„UN Women + Uber = wizja równości” – Uber zatrudniając milion kobiet w ciągu 5 lat będzie realizował plan równouprawnienia.

Uber zatrudni milion kobiet do 2020 roku

W 1995 roku, światowi przywódcy krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych zebrali się w Pekinie i stworzyli plan na rzecz równości płci w celu wzmocnienia pozycji kobiet na całym świecie.

Dzisiaj w 20. rocznicę Deklaracji Pekińskiej, Uber rozpoczyna nowe globalne partnerstwo z ONZ Kobiety (UN Women)  w celu przyspieszenia równych możliwości ekonomicznych kobiet na całym świecie.

W ramach swojego zobowiązania, do 2020 roku, Uber stworzy milion miejsc pracy dla kobiet jako kierowców na swojej platformie.

UN Women + Uber = Vision For Equality

Oto wiadomość od dyrektora wykonawczego ONZ Kobiety Phumzile’a Mlambo-Ngcuka i CEO Ubera Travisa Kalanickaw tej sprawie:

Począwszy od dzisiaj, ONZ Kobiety (UN Women) i Uber rozpoczynają ogólnoświatową współpracę w kierunku wspólnej wizji równości płci. Długofalowe inwestycje w lokalnych społecznościach, w których żyjemy i pracujemy, mają na celu utworzenie 1 000 000 miejsc pracy na platformie Uber dla kobiet z całego świata do 2020 roku.

Ten ważny cel może zostać osiągnięty, gdy wszystkie kobiety uzyskają swobodny dostęp do bezpiecznych i sprawiedliwych możliwości zarobkowania. ONZ Kobiety i Uber będą współdziałać w realizowaniu tej misji na całym świecie.

— Phumzile Mlambo-Ngcuka, dyrektor zarządzający, ONZ Kobiety (UN Women)
— Travis Kalanick, CEO, Uber

źródło: Uber – UN Women + Uber = A vision for equality